סובלים מכאבי ראש חוזרים וחזקים מאוד אבל לא בטוחים האם זו מיגרנה או כאב ראש רגיל? בחרנו לתאר עבורכם אוסף סימפטומים של מיגרנה אשר יסייעו לכם להבין האם אכן מדובר במיגרנה או כאב ראש רגיל. לפני כן, חשוב גם להכיר את הגורמים להופעה של מיגרנה.

  1. שינה – עודף שינה או חוסר בשינה יכולים לגרום להיווצרות של מיגרנה.
  2. תזונה – יש הטוענים כי מזונות מסוימים כמו למשל גבינות שמנות, שוקולד ומשקאות המכילים קפאין או אלכוהול מהווים טריגר להופעה של מיגרנה.
  3. שינויים הורמונליים – תקופות מסוימות כמו הריון, תקופה של אחרי לידה, הנקה, מחזור, גיל ההתבגרות וגיל המעבר יכולים לגרום למיגרנה.

כמו כן, חיים תחת סטרס מוגבר וניהול אורח חיים לקוי לצד בעיות רפואיות אחרות הם חלק מהגורמים המהווים גם כן טריגר לכאבי ראש ומיגרנות  וחיפוש יסודי אחר תרופה למיגרנה.

סימפטומים נפוצים של מיגרנה

הסימפטום הראשון נקרא אורה. לא כל האנשים שסובלים ממיגרנות חווים אותו אבל הוא בהחלט מעיד על כך שמדובר במיגרנה ולא בכאב ראש רגיל.

אורה זה בעצם אירוע טרום מיגרנה שכולל שינויים בשדה הראיה. זה יכול להיות הבזקי אור, ראיה מטושטשת ואפילו אבדן ראיה זמני. הסימפטום השני הוא בחילות. אנשים רבים חווים בחילה בזמן התקף שלפעמים גם מלווה בהקאות.

הסימפטום השלישי זו רגישות. כל אחד חווה רגישות בצורה שונה. זו יכולה להיות רגישות לאור, רגישות לטעמים או ריחות מסוימים או אפילו רגישות לכל רעש מכל סוג שהוא.

הסימפטום הרביעי ואולי החשוב שמאפיין כמעט את כל האנשים הסובלים ממיגרנות הוא סוג הכאב. מיגרנה לרוב מאופיינת בכאב מאוד חזק וחד צדדי. הכאב יכול להתפזר גם בכל מיני אזורים כמו מעל העיניים, מאחורי הצוואר וברכות.