אם אתם סובלים באופן קבוע מכאבי ראש מטרידים בגלל הלחץ והמעמסה שיש עליכם בגלל העבודה, תשמחו לדעת כי ישנו פתרון יעיל ובריא שיסייע לכם להיפטר מכאבי הראש ללא צורך בנטילת כדורים או תרופות קונבנציונליות. מורינגה מכונפת הינו עץ ייחודי הידוע כמרפא ומסייע במגוון של בעיות רפואיות, כמו גם חיזוק של מערכות הגוף לצורך הגנה מפני ווירוסים ומזהמים שונים.

סגולותיו של עץ המורינגה

כאמור, לעץ המורינגה יש תכונות יוצאות דופן בכל הנוגע לריפוי הגוף. עלי עץ המורינגה הם אלו בעלי התכונות המיוחדות האלו, ולכן מומלץ לצרוך אותם בצורות שונות של קפסולות, אבקות, עלים מיובשים או אפילו כעלים טריים.

מחקרים שונים שבדקו את ייחודיות עלי המורינגה מצאו כי העלים מכילים ערכים תזונתיים רבים התורמים במיוחד לגוף האדם כמו ברזל, סידן, חומצות אמינו חלבונים, מגנזיום וגם נוגדי חמצון שונים המסוגלים להילחם בדלקות המתרחשות בגוף או בשרירים. אותם מחקרים גם הראו כי לעלי המורינגה יש השפעה על גידולים סרטניים הודות לסגולות הצמח שמאפשר לגוף למנוע את התפתחותם ושגשוגם של תאים סרטניים.

נוסף על כך, צריכה קבועה של מורינגה יכולה גם לאזן את רמת הסוכר בדם ולכן היא מומלצת עבור חולי סוכרת. המורינגה מונעת את התנגדות הגוף לאינסולין, כך שהסוכר מגיע לתאי הגוף בצורה אופטימלית והאינסולין מופרש לדם בצורה מאוזנת. 

שילוב עלי מורינגה בתזונה היומיומית

כדי להגן על הגוף מפני מחלות, דלקות ומזהמים שונים מומלץ לצרוך באופן יומיומי את עלי המורינגה. היצע המוצרים הקיים בשוק מאפשר לצרוך את מיצוי העלים באמצעות בליעת כמוסות, שתיית חליטות תה עם עלי מורינגה מיובשים וגם אכילה של עלים טריים המעורבבים עם סלטים טריים.

מכיוון שמורינגה נחשב כסופר פוד, אלו שצורכים את העלים באופן קבוע יכולים ליהנות מכל הערכים התזונתיים שיש לצמח ממש כמו ההשפעה שיש לתוספי תזונה שונים המכילים קבוצות ויטמינים. ישנן נשים הרות שבוחרות לצרוך את עלי המורינגה כדי להעלות את רמת ההמוגלובין בדם, וכך למנוע מצב של אנמיה במהלך ההיריון. מחקרים מראים כי לצמח יש גם יתרונות בזמן הנקה, היכנסו לכאן כדי לקרוא על הנושא.