במהלך השנים התרגלנו לחשוב שטיפול במחלת הסרטן יכול להתבצע אך ורק דרך רופאים ובתי חולים, מרכזים רפואיים, המספקים טיפול קונבנציונאלי באמצעות תרופות, כימותרפיה, הקרנות וטיפולים אחרים. 

אומנם סט טיפולים זה הוא הכרחי וחשוב בשביל להתמודד עם המחלה, אך הוא בהחלט לא היחידי. אנחנו יכולים למצוא אמצעים נוספים כמו טיפול היפרתרמיה שיכולים לעזור לנו להתמודד עם המחלה. למשל, אנחנו יכולים להיעזר באופציה של טיפול טבעי. קרי, טיפול באמצעות תרופות, צמחי מרפא וחומרים אחרים המגיעים מן הטבע. מדובר על פתרונות שאינם כוללים חומרים כימיים כאלה ואחרים. 

צריך לזכור, חולי סרטן מתמודדים עם מחלה מאוד קשה שמשפיעה על היבטים שונים בגוף שלהם, וכן עם היחלשות של המערכת החיסונית. מה שכמובן מאפשר למחלה להתחזק ולהשפיע עליהם יותר. כשאדם חולה סרטן לוקח תרופות מסוימות, סביר להניח שהן יחלישו אותו יותר, למרות שעל פניו הן אמורות לעזור לו להירפא. לכן הוא יצטרך למצוא דרכים כיצד להתחזק או למנוע מצב שהתרופות והטיפולים יחלישו אותו. 

כיצד טיפול טבעי יכול לעזור ואיך נעזרים בו

היתרון הבולט של טיפול טבעי במחלת הסרטן הוא  שמדובר בחומרים מן הטבע (קבלו מידע בהרחבה באתר של ניו הופ מרכז רפואי), חומרים שיכולים להשפיע פחות על הגוף והנפש, יש להם פחות תופעות לוואי וסביר להניח שהם פחות מחלישים את הגוף. לכן גם יותר משתלם להשתמש באופציה זו באופן ראשי או משני. 

הטיפול יכול וצריך להתבצע בהתאם לסוג הסרטן איתו מתמודדים, כמו כן בהתאם למצב של הגוף ולאופן בו הטיפולים והתרופות השונות משפיעות עליו. חשוב לקחת בחשבון, טיפול טבעי לא בהכרח ירפא את הסרטן אך הוא בהחלט יכול לעזור להתמודד עם השפעות שונות של המחלה ולאפשר שגרת חיים הרבה יותר נוחה בזמן המחלה.