מי שלקה באירוע מוחי יודע כי החיים לאחר אירוע שכזה – כבר אינם אותם החיים שהכיר. שבץ מוחי אשר נגרם בשל אי אספקת חמצן ודם לעורקי המוח: עלול לפגוע מאד בתפקוד הגוף כשהכול תלוי בחלקים במוח אשר נפגעו. לעיתים קרובות, חלקים שנפגעים במצב כזה הם הגפיים העלויות והתחתונות (רגליים וידיים) כמו גם שהשבץ גורם לאיבוד שיווי המשקל, לאבדן היכולת לצעוד, לעמוד או לשבת. יש מקרים רבים שבהם גם הדיבור אינו תקין, לכן חשוב לשקם את כל אלה באמצעות טיפול פיזיותרפיה. 

אז למה זה חשוב?

פיזיותרפיה לאחר אירוע מוחי נחשבת אחד המפתחות לחזרה לשגרה ולחיים תקינים. טיפול כזה נועד כדי לאפשר למטופל לתפקד בעצמו ולשפר את היכולות שלו לאחר השבץ ולאחר ההחלמה והמנוחה בבית החולים. את הטיפול מומלץ להתחיל כבר בחצי הראשונה מרגע האירוע בעוד שהוא ניתן  גם בבית החולים וגם בבית. יש מקרים שניתן לבצע את התהליך במכון פיזיותרפיה מומלץ. 

מה עושים בשיקום לאחר שבץ מוחי?

בכול הנוגע לתרגילים ולטיפול עצמו, מדובר בשיפור יכולות כמו יכולות העמידה ושמירה על שיווי משקל. המטופל לומד לשמור על יציבה כמו גם חוזר ללכת, לשכב, לעמוד באופן עצמאי או לשבת, קראו עוד באתר http://www.stroke-guide.co.il. בשלבים מתקדמים יותר לומד המטופל לעלות במדרגות, לטייל מחוץ לבית ואף לחזור לפעולות יום יומיות כמו טיול עם הכלב, שטיפת כלים, נהיגה וכולי. את הטיפול יש להתאים כמובן לצרכים של כל אחת או אחד תוך בדיקת האופציות לקבלת טיפול לאחר אירוע מוחי ע"י פיזיותרפיסט מוסמך, בין אם בבית ובין אם בבית החולים או במכון פיזיותרפיה מקצועי.