ביקור אצל רופא השיניים שלנו הוא לא דבר שאנו מכירים לטובה בדרך כלל. מצפייה בסרטים או מה שמספרים לנו כילדים, לרוב טיפולי השיניים לא יהיו נעימים ונוחים במיוחד ולעתים רבות אף כואבים עד לכדי צעקות. כך לפחות מספרים לנו. אולם כיום ישנן גם מטרות שונות מדוע אנו הולכים לרופא השיניים שלנו. לעתים רבות זה יהיה לצורך מטרת אסתטיקה וטיפוח. כך למשל במקרה של ציפוי חרסינה לשיניים.

מהו ציפוי חרסינה לשיניים ומי צריך את זה?

ציפוי חרסינה לשיניים הוא סוג ציפוי דק מאוד בעובי 0.2 מ"מ בדרך כלל אותו ניתן להדביק על השיניים שלנו כדי להלבין אותן, לחזק אותן, ליישר ולבצע טיפולים אסתטיים נוספים שמטרתם לשמור על השיניים שלנו ולייצר עבורנו חיוך אסתטי ויפה. מדובר בטיפול שפותח בארה"ב באזור שנות ה70 וכיום נחשב לפופולרי מאוד בכל רחבי העולם וכמובן גם כאן בישראל. הטיפול הינו לכל שן בנפרד כדי שניתן לתפור טיפול מותאם אישית לכל מטופל, ניתן לשמור על בריאות דנטלית על ידי צחצוח והעברת חוט דנטלי באופן חופשי כמובן ליהנות מהיתרונות הרבים של שימוש בחרסינה כציפוי לשיניים.

היתרונות של ציפוי חרסינה לשיניים:

  • ציפוי זה מתאים כמעט לכל סוגי טיפולי השיניים האסתטיים ולכל מטופל.
  • החניכיים מגיבות באופן חיובי לציפוי זה ואין תופעות לוואי כתוצאה מהטיפול.
  • ניתן לבחור את הצבע הרצוי של השיניים וכן את המבנה שהמטופל רוצה באמצעות דימוי במחשב ולאחר מכן זה עובר למעבדה לייצור.
  • חומר החרסינה דוחה כתמי צבע שונים כמו למשל כתמים של צבעי מאכל, כתמי סיגריות, קפה ועוד.
  • מדובר בחומר חזק ואיכותי שישמור על הנראות והחיוך שלכם לשנים רבות קדימה והוא אינו מצריך טיפול תחזוקתי לעתים קרובות.
  • הטיפול הינו מהיר יחסית ואינו דורש כמות גדולה של פגישות.
  • התוצאות מרשימות והלקוחות מרוצים.

יש גם קצת חסרונות:

חשוב להזכיר רק שאחר שתשימו ציפוי חרסינה לשיניים לא תוכלו להסיר אותו אלא לבנות עליו או לשייף אותו במידה ותרצו. כמו כן מדובר בטיפול יקר ביחס לחומרים זולים (אך גם כזה שנשמר לטווח ארוך ואינו מצריך טיפולים חוזרים לעתים קרובות). החרסינה אינה מגינה על השיניים שלכם ב100%. היא חומר שביר שגם עשוי להישבר אם יחטוף מכה ולכן יהיה עליכם להישאר בנפילות או חבטות שאתם עשויים לחטוף באזור השיניים.

לסיכום; מדובר בפתרון נהדר עבור אנשים רבים לעשות ציפוי חרסינה על השיניים. התוצאה המתקבלת היא חיוך יפה ושיניים לבנות וישרות. הטיפול הוא מהיר ומחזיק לשנים רבות.