אין ספק שהמטרה הכי גדולה של כל אחד מאיתנו, בין אם זה עבור עצמו ובין אם זה עבור קרוביו, חבריו או כל אדם אחר שהוא מכיר ומוקיר, זה ליהנות מבריאות הגוף והנפש. אנחנו משקיעים בכך לא מעט זמן, לא מעט משאבים, לא מעט מחשבות וכוונות.

לכן, אין זה מפתיע שאנחנו נהיה מוכנים להשקיע בכך גם זמן על מנת להתפלל תפילה לבריאות הגוף הונפש. תפילה אשר אנחנו יכולים לומר אותה במצבים שונים, בתקווה שאכן היא תיענה ואכן אנחנו נוכל לשמור על בריאותנו, בין אם מדובר בבריאות הגוף או בבריאות הנפש וכמובן בשניהם ביחד.

לפני שאנחנו נסביר בקצרה על התפילה, חשוב לומר, כמו כל תפילה אין זה מספיק שאנחנו רק נתפלל. אנחנו צריכים משהו מעבר לזה. אנחנו צריכים גם לפעול, לעשות, בשביל שנוכל לשמור על הבריאות שלנו. בין אם זה אומר, לאכול נכון, לשתות נכון, בין אם זה אומר שאנחנו יכולים וצריכים להקפיד על שינה נכונה, פעילות גופנית, חשוב שאנחנו ניקח את התרופות שאנחנו אמורים לקחת ולהקשיב לדעת רופאים ומומחים. זה נכון גם בהקשר של בריאות הגוף וגם בהקשר של בריאות הנפש.

מה זו תפילה לבריאות

תפילה זו, נחשבת לאחת התפילות הכי עתיקות וכמובן גם הכי חשובות שקיימות בספר התפילות היהודי. מדובר בתפילה פשוטה, קצרה, אשר יש לשאת אותה במצבים שונים, בין אם זה בתקופה בה אנחנו מרגישים שמצבנו הבריאותי לא טוב, או שמצבם הבריאותי של הקרובים אלינו הוא לא טוב.

כמו כן, אנחנו יכולים לשאת התפילה באופן כללי מדי יום, בשביל לשמור על בריאותנו, מתוך תקווה, כאמור, שהתפילה תיענה ויהיה מי שיקשיב לה, יהיה מי שיענה לה.