סוכרת היינה מחלה שמוגדרת בימינו כמגפה של ממש. זו התזונה עתיקת הסוכרים והרגלי התזונה הלקויים שלנו שמגדילים את הסיכון לסוכרת. כמו כל מחלה ותופעה בריאותית עלינו לזכור כי ככל שמגלים דברים בשלב מוקדם יותר כך נוכל לטפל בבעיה בצורה טובה יותר. ונוכל למנוע תוצאות חמורות והחמרה של הבעיה. זה נכון גם לסוכרת. אם מזהים בשלב מוקדם יותר את המחלה והחולה משנה את אורח החיים שלו, הוא יוכל למנוע החמרה ותוצאות למחלה, קראו עוד באתר של אמיר פרלמן.

מהם הסימנים לטרום סוכרת?

למעשה מצב של טרום סוכרת הינו מצב שאין לו כלל תסמינים. מדובר על אדם שגופו מתפקד כרגיל והוא אינו חש כלל בשינוי כלשהו שמתרחש בגופו. אם כי המצב הזה חמור ומסוכן מאוד, שכן מחלת הסוכרת מהווה איום משמעותי על בריאותו של האדם שנמצא במצב טרום סוכרתי. וזה אומר שלמרות שאין כל תסמין למצב ולמעשה האדם עשוי להרגיש בריא לכל דבר ועניין, הסוכרת מרחפת כענן מעיב מעל לראשו. מסיבה זו אין סיבה לחכות לסממנים מקדימים ולהכין את השטח למחלת הסוכרת, קראו עוד בכתובת הזו. אלא לטפל במצב ולמנוע את החמרת הבעיה.

מה אפשר לעשות כדי למנוע סוכרת?

גם במצב בו אדם נמצא במצב טרום סוכרתי יש מה לעשות כדי למנוע את גלגל השלג מלהתגלגל, ולעצור את התהליך בשלב זה. כך אפשר לעכב באופן משמעותי את המחלה ואף למנוע אותה לחלוטין. יש לבצע מספר שינויים משמעותיים באורח החיים על מנת לשמור על הבריאות ולהימנע מהמחלה עצמה.

  1. שינוי תזונתי – התזונה מהווה גורם מרכזי שעומד מאחורי מחלת הסוכרת, קראו כאן. ואכן, אנשים שאינם מודעים לתזונה נכונה עשויים להכניס לגופם כמויות עצומות של סוכר או פחמימות ריקות. וכך לאתגר את הלבלב שלהם מול אתגרים קשים מידי. מה שעלול להוביל בסופו של דבר לסוכרת.
  2. פעילות גופנית – כמו לעוד תופעות בריאותיות רבות אחרות, פעילות גופנית מועילה במידה רבה גם למחלה זו. ואכן, מומלץ מאוד לבצע פעילות גופנית במידה רבה עבור מצבים טרום סוכרתיים. זו הליכה, ריצה, אימון קבוע וכמובן שחיה.
  3. הימנעות מעישון – עישון מהווה אף הוא גורם מאיץ להתפתחות המחלה.