החיים לצד אימוני כושר ופעילות גופנית לשמירת הגוף והמשקל, הם כיף וחוויה יומיומית מטורפת. מי שלא ניסה את זה יחשוב שמדובר בקושי מיותר. באימונים מפרכים וזיעה בלתי נגמרת. אך ההיפך הוא הנכון. אמנם לא כל אחד נהנה מזה, אך הרוב המוחלט יגיד לכם שכושר ואימונים גופניים הם אחד הדברים המהנים ביותר.

הזמינו חטיפי חלבון ללא סוכר >>>

בניית שריר

אחד המצרכים הפופולאריים והשימושיים ביותר בקרב הספורטאים ומתאמני הכושר, הוא אבקת חלבון. בכדי שהתרגילים שאנו עושים ישפיעו עלינו בצורה מהירה, כדאי לצרוך מידי יום כמות חלבון בהתאם למשקל הגוף. החלבון עוזר לבנייה מהירה יותר של השריר בצורה בריאה, נכנה וחזקה.

כל ספורטאי מתחיל, אחד הדברים הראשונים שהוא בודק כשחייו מתחילים להתנהל בצורה בריאה מלווה באימונים יומיים, הוא עניין שימוש נכון באבקות חלבון. מכיוון שחלבון הוא לא משהו שניתן לצרוך בכמות בלתי מוגבלת, יש לבדוק מה מתאים לכם, באיזו כמות ומהו שימוש נכון באבקות חלבון. הנה המדריך המלא.

בחירת אבקת חלבון

אבקות חלבון מתאפיינות בסגולות ובמאפיינים רבים, כאשר כל סוג אבקה יכולה להועיל לכם בצורה שונה. לכן, כאשר אתם בודקים איזה אבקת חלבון מומלצת עבורכם, כדאי לבדוק זאת על פי מספר פרמטרים.

  1. כמות החלבון – נקודה זו אינה חד משמעית. לכל אדם יש כמות חלבון אחרת שעליו לצרוך. הכמות תיקבע בהתאם לגודל הגוף, המשקל, סוגי האימונים וכדומה. לדוגמא: מפתחי גוף יזדקקו לכמות של 1.6 – 2.2 גרם חלבון לכל מנה. ככל שהאימון חזק יותר, הכמות תגדל.
  2. מטרת האימון – על פי מטרות האימון תוכלו לבחור את האבקה הרצויה בהתאם למרכיבים ותוספים שונים.
  3. פחמימות – כמו כן, כדאי להתאים גם את כמות הפחמימות בהתאם לאימון ולמטרה שלכם.