פסיכוגריאטר הוא טיפול בקשישים בעיקר שאינו נשען דווקא על ההיבט הפיזי אלא גם הפסיכולוגי של המטופל. החולים המבוגרים מתמודדים עם אתגרי בריאות ייחודיים שמגיעים עם ההזדקנות. שירותי גריאטריה מיוחדים למבוגרים לקידום בריאות טובה, מניעת מחלות, טיפול בנגעים וניהול לקויות.

פסיכוגריאטר

השירותים הגריאטריים מכוונים לחולים מעל גיל 60. בין אם אתם בריאים ובין אם אתם מטפלים בבעיה רפואית אחת או מרובה, הטיפול הרפואי הופך מורכב ככל שיותר ימי הולדת אתם חוגגים.

סביר להניח שאתם נתקלים בבעיות רפואיות רבות יותר ויש לכם סיכון גבוה יותר לתנאים מסוימים, לא משנה כמה טוב תדאגו לבריאותכם וגופכם.

רופאים פסיכוגריאטריים

רופאים המתמחים ברפואה גריאטרית מתמקדים באופן בו מצבים רפואיים שונים ותרופות – משפיעים זה על זה, וכיצד גורמים אלה משפיעים על האני הייחודי של הסיעודי – גם בהיבט הפסיכולוגי.

טיפול מונע גריאטרי

אכילה נכונה, פעילות גופנית, קדימות לשינה – אלה, כידוע, חשובים בכל גיל ויהיו המלצה של פסיכוגריאטר. עם זאת, אנשים מבוגרים יותר המטפלים בעצמם נוטים יותר להיתקל בבעיות בריאות הקשורות לגיל, החל מקשיי שינה ויתר לחץ דם ועד סרטן ודלקת פרקים.

באמצעות טיפולים גופניים קבועים, בדיקות וחיסונים טיפולים אלה עוקבים באופן יזום אחר בריאותכם, כך שניתן יהיה לטפל בבעיות גדלות, למנוע מחלות, או להתאים את הרגלי אורח החיים שלכם כדי לשמור על סיבוכים בריאותיים.

טיפול במבוגרים מזדקנים

לסיבוכים בריאותיים יש סיכוי גדול יותר להופיע אצל מבוגרים, אפילו למצבים שנראים לא מזיקים יחסית. לדוגמא, קשיש שהצטנן, עומד בפני אתגרים שונים מאשר אדם רגיל שהצטנן.

הנגיף – שמחליש את מערכת החיסון – יכול להפוך לשיעול שעלול להפוך לזיהום, ולעיתים הופך לחמור כמו דלקת ריאות שהוא מצב מסכן חיים.