בעשורים האחרונים, ישנם תרגולים שונים לצורך שמירה על בריאות ואריכות ימים. אחד מהתרגולים שמקבל מקום של כבוד בישראל ובכלל הוא: צ'י קונג. גדולי הרופאים האמינו ועדיין מאמינים כי בכדי להגיע לבריאות מיטבית על האדם להתבסס על שלושה עמודי תווך: אכילה בריאה, התעלמות בריאה ויישוב הדעת. גם רמב"ם שהיה מגדולי רופאי ישראל וגם היפורקטס שהיה אבי הרפואה המערבית, רואים בהתעלמות את העיקר הגדול בשמירה על הבריאות. על אף שכיום יש שיטות רבות של התעלמות טיפולית נגישות לכלל הציבור, אבל אחת מהשיטות הטובות ביותר המתבססת על הרפואה הסינית האנרגטית היא: "צ'י קונג", וניתן ללמוד את השיטה במסגרת לימודי צ'י קונג עם אמיר פרלמן.

מה זה צ'י קונג?

משמעות המילה צ'י היא ביו אנרגיה. כלומר, האנרגיה המחייה את האדם. פירושה של המילה קונג היא עבודה. צ'י קונג היא למעשה מיומנות בעבודה אנרגטית. צ'י קונג זו פעילות פסיכופיזית המשפיעה הן על הגוף והן על הנפש. מדובר על מעין מדיטציה בתנועה אשר מטרתה היא להביא את האדם לאיזון פיזי ונפשי. המטרה העיקרית של התרגול היא להעלות את רמות האנרגיה בגוף ולהגיע למצב של איזון מנטלי והשקטה. מאפייני השיטה מתבססים על: הרפיה של הגוף ועבודה ללא מאמץ תוך הקשבה לגוף, חיבור של תנועה זורמת, תודה ונשימה נכונה, שיתוף כלל הגוף בכל תנועה, שימור האנרגיה בהתאם לחוק המאמץ המזערי ועוד.

> כדאי להכיר: אמיר פרלמן צ'י קונג לחיים

מדוע כדאי להתנסות בשיעור צ'יי קונג עם אמיר פרלמן?

אם שיטת צ'י קונג מעניינת אתכם ואתם מעוניינים להתנסות בה, כדאי שתבחרו להתנסות בה עם הטוב ביותר בתחום. אמיר פרלמן בוגר וינגייט, השתלם בסין ברפואה סינית אנרגטית וצמחי מרפא. הוא תלמידו של פרופסור ג'ונהסון בתחום הצ'י קונג הרפואי וכן תלמידו של  מאסטר יאנג ג׳ווינג מינג בתחום הטאי צ׳י צ׳ואן. אמיר פרלמן מציע לכם כיום קורסים להכשרת מדריכי צ'י קונג רפואי, לימודי המשך הקבוצות, סדנאות מיקוד לצורך הכשרת מטפלים בצ'י קונג רפואי וכמובן שיעורים בתרגול שיטה זאת. הוא עושה זאת בצורה הטובה ביותר ומלמד את כל רזי השיטה לצורך שמירה על בריאות הגוף והנפש.

צפו: אמיר פרלמן מסביר על צ׳י מגן הלכה למעשה – איך זה עובד?