אם עברתם פציעה כל שהיא באחד מהשרירים בין אם זה כתוצאה מספורט או כתוצאה מתאונה, עליכם לעשות פיזיותרפיה כדי לשמור על השריר ולהחזיר אותו למצבו הקודם ככל שניתן.

בתאונות, הרבה פעמים לא שמים לב מיד לנזק שאירע לשריר בזמן התאונה, שכן הנזק הוא מצטבר מרגע התאונה ואילך. נניח שחולייה אחת זזה קצת מהמקום שלה, עם הזמן זה מייצר תגובת שרשרת עד לכאבים משתקים ממש. 

בספורט לעומת זאת הפציעות הן או כתוצאה מתנועה לא נכונה שגורמת לפציעה מה שבדרך כלל אפשר להיזהר לא לעשות או כתוצאה מפעילות יתר שגורמת לעומס על השרירים שאינם עומדים בכך.

אז איך משתמשים עם גומיית התנגדות סטרץ'? איך עושים את זה נכון? המשיכו לקרוא כדי לדעת.

גומיית התנגדות סטרץ':

גומיית התנגדות מועדפת על מתאמנים רבים שכן היא מאפשרת עבודה מגוונת על השרירים בגוף. ניתן דוגמה. כאשר אתם מגיעים למכון הכושר, המכשירים שנמצאים שם, רובם ככולם מטרתם היא אחת: לחזק את השריר. 

יש מכשיר לכל קבוצת שרירים והעבודה על המכשירים הללו תחזק את השרירים שלכם ואפילו, תגרום להם להיות גדולים יותר, כמובן כאשר תקפידו גם על תזונה נכונה. 

לעומת זאת, רצועות התנגדות מאפשרות עבודה גם על גמישות. גמישות בשרירים פירושה טווח התנועה של הגוף והשריר. אנשים שאינם גמישים התנועה שלהם מוגבלת. תחשבו על זה כמו על ציר, יש גבול לכמה שתוכלו לסובב אותו, בשלב כל שהוא, הוא יפסיק להסתובב. השריר עובד בדיוק אותו דבר. 

זו הסיבה שגומיית סטרץ' מתאימה מאוד לתרגילים עם גומיה בפיזיותרפיה שכן העבודה היא על הגמישות של השריר בלחץ משתנה כאשר אפשר להעלות את הלחץ כל הזמן.