רבים האנשים שחווים דום שינה, ואינם תמיד מודעים לכך. כשאנחנו ישנים, אנחנו לא שמים לב למה שקורה איתנו, אנחנו לא יודעים אם אנחנו נוחרים, או אם אנחנו נושמים נכון. יש אנשים שאולי מתהפכים יותר מידי מצד לצד או אפילו מדברים בשנתם ואינם יודעים על כך.

 בכל מקרה, דום נשימה בשינה הוא דבר שאפשר לשים לב אליו, אבל דבר גם שאי אפשר לפספס – לכן חשוב לדעת היכן ניתן לקבל טיפול בדום נשימה בשינה אם תאובחנו כסובלים מבעיה זו. 

אז איך זה תדעו? 

אם אתם נוחרים בזמן השינה ומעירים את עצמכם בנחירות, או אם בני הזוג מעירים לכם על נחירות, ייתכן כי ישנה מצוקה נשימתית בזמן שינה. 

אם אתם משמיעים קולות של מצוקה מתוך שינה או מתעוררים ללא אוויר – ייתכן שאתם סובלים מדום נשימה. בנוסף לכך יש אנשים שהם מתעוררים לפתע באמצע הלילה עם סוג של חנק או חוסר יכולת לנשום – מה שיכול להעיד על דום נשימה.  

גם ביעותי לילה, התעוררות פעמים רבות באמצע הלילה, או חוסר יכולת להירדם יכולים לנבוע מאיזה שהיא שיבוש מערכתי במערכת הנשימה או מסיבות אחרות רפואיות או רגשיות. 

בכל מקרה, כדי לאבחן דום נשימה חשוב לפנות למרפאות מומחיות לאבחון וייעוץ ובהתאמת פתרונות לדום נשימה. אחת השיטות הטובות לפתרון בעיות נשימה היא שיטת בוּטֵייקוֹ לנשימה בריאה, את השיטה ניתן ללמוד בסדנאות של אורנה אדריאנסן . גם המומחים שנמצאים במרפאות יכול לעזור לכם לגלות האם ישנה איזה שהיא תקלה במערכת הנשימה שלכם והם יוכלו לעזור לכם לישון שנת לילה הרבה יותר טובה ואיכותית באמצעות שיטות טיפול מתקדמות.