הריון פעמים רבות זה דבר משמח מאוד, אך יש פעמים בשל סיבות שונות ומגוונת שיש צורך לבצע תהליך של הפסקת הריון ולשם כך יש שיטות שונות אשר תלויות בגורמים שונים ומתבצעות לאחר התייעצות עם רופא.

באילו מקרים מבצעים הפסקת הריון

הפסקת הריון זהו תהליך בו אישה אשר נמצאת בשלבי הריון, לרוב בשלבים מוקדמים מבקשת להפסיק את ההיריון. בין הסיבות להפסקת היריון אפשר למצוא:

  • היריון בו מתגלה מום לעובר.
  • היריון כתוצאה מאונס, גילוי עריות וכדומה.
  • נערות צעירות פחות מגיל 18.
  • היריון מחוץ לנישואין.
  • היריון אשר עלול לגרום סיכון רציני לחיי האישה או לגרום לה נזק פיסי או נפשי.

סובלת מכאבי אגן בהיריון? יש מה לעשות! צרי קשר עוד היום עם פריימדיקל>>>

מה האופציות הקיימות לביצוע הפסקת הריון

כאשר אישה מחליטה על הפסקת הריון יש מספר שיטות ודרכים לעשות זאת, כאשר צורת הפסקת ההיריון זה תהליך אשר מתבצע בהתאם לגיל ההיריון, מצבה הפיסי של האישה וכדומה. בין הדרכים להפסקת היריון יש את הדרך באמצעות גרידה, יש באמצעות כדורים שונים ובשלבים מאוחרים יותר של היריון מדובר למעשה בלידה שקטה שזהו תהליך שלרוב יתבצע בבית חולים תחת פיקוח רפואי כלידה לכל דבר.

מה ההבדל בין הדרכים להפסקת היריון

תהליך הפסקת היריון על ידי גרידה זהו למעשה תהליך רפואי בו רופא מנקה את הרחם מהתוכן שלו בצורה כירורגית על ידי מכשיר מיוחד. זה יכול להיות הפסקה יזומה של היריון או כאשר יש היריון שהפסיק להתפתח ויש לנקות את הרחם מהתכולה שלו. דרך נוספת נפוצה היא על ידי שימוש בכדור שנקרא ציטוטק, אשר גורם להתכווצויות של הרחם ודימומים כך שכל תכולת הרחם נפלטת מהגוף כמו מחזור אשר נמשך במשך מספר ימים.