חוסר המעש והתזוזה שמלווה את החיים שלנו בחודשים האחרונים יכול להיות מאוד נחמד ומרגיע, אבל גם יכול לגרום לנזק ולחוסר נוחות, אם נאפשר לעצמנו להמשיך ולא לזוז.

ישנם קשיים רבים כשמתחילים להתאמן ומנסים להיכנס לכושר, השרירים נתפסים מהר מאוד, העייפות משתלטת והמוטיבציה יורדת. כולנו היינו שם, מנסים לחזור להתאמן, משתתפים בשיעור ומבצעים את כל התרגילים בדיוק בצורה המיטבית, אבל מתעוררים יום אחרי עם גוף מלא שרירים תפוסים וחוסר יכולת להתגלגל החוצה מהמיטה.

 

הרבה פעמים אנחנו מגיעים לאימון, בין אם מדובר באימון ביתי או בחדר כושר, אחרי ישיבה ממושכת מול המחשב או רביצה של שעות על הספה מול הטלוויזיה, כאשר כל הגוף שלנו מכווץ והשרירים קרירים ונוקשים.

הפתרון לכך הוא לזכור לבצע תרגילי מתיחות מתאימים ונכונים לפני תחילת כל אימון ולסיים כל אימון בסדרת מתיחות גם כן.  סוגי המתיחות משתנים לפי המטרה שלנו ויכולים להתמקד בכל שרירי הגוף יחד, בשרירי הידיים או הרגליים או בכלל למתוח את הגב.

 

 

למאי מור מסטודיו M3 יש הצעה לעשרות תרגילי מתיחות שניתן לבצע כשקמים בבוקר, לפני ואחרי אימוני כושר, או סתם כך במהלך היום כשמרגישים זקוקים להרמת אנרגיה קלה, תרגילי מתיחות בעמידה, ישיבה או שכיבה, כאלו שיקחו לכם כמה דקות ותוכלו לבצע ״על הדרך״, או כאלו שתאלצו להקדיש להם קצת יותר זמן לאחר האימון. מאי מסבירה בדיוק כיצד לבצע את התרגילים, בליווי תמונות ברורות, כך שגם אתם תוכלו להנות מאימונים ביתיים ללא חשש מהיום שאחרי.

 

 

לאחר ביצוע המתיחות תרגישו עירניים אך רגועים, תוכלו להיות בטוחים שכאבי השרירים התפוסים לאחר האימון כמעט ויעלמו ותצליחו לשמור על בריאות המפרקים השונים שלכם בגוף, גם לאחר פעילות גופנית מאומצת. בסטודיו M3 תוכלו ללמוד איך לחלץ את העצמות שלכם באמצעות תוכנית אימונים מתקדמת ובעיקר איך למזער את הנזק שיכול להיגרם לגוף שלכם בזמן אימוני הכושר.

 

אז אם אם אתם משתוקקים לחזור ולהתחיל שוב להתאמן ולחטב את הגוף, אבל חוששים מהשרירים התפוסים שתמיד מגיעים ביום שאחרי האימון, הציצו בתרגילי המתיחות שמציעה מאי מור, וזכרו כי מתיחה נכונה של השרירים יכולה לסייע לכם להגיע למצב של גוף בריא, גמיש וחזק.