אנשים רבים סובלים מאקנה הרבה אחרי גיל ההתבגרות. אומנם כולנו זוכרים את הפצעים המייאשים שנוטים להופיע רגע לפני הטיול השנתי או בדיוק ברגע הכי לא מתאים בזמן התיכון, אבל תארו לעצמכם לחיות כך גם בשנות ה – 20 או ה – 30 שלכם. אנשים רבים סובלים מפצעי אקנה שנוטים להופיע על הפנים, על הגב, על הישבן או על החזה. מדובר על פצעים אדומים ומוגלתיים, אשר מעניקים לגוף מראה פחות אסתטי ומשפיעים לא פעם על כל הביטחון העצמי. אנשים רבים למשל, מרגישים לא בנוח להוריד חולצה בים או בכלל לצאת מהבית בלי מייקאפ, בגלל הפצעים שמעטרים את הפנים והגוף שלהם. אך היום, בזכות התקדמות הטכנולוגיה הרפואית, ניתן למצוא לא מעט טיפולים שונים אשר יכולים להעלים לחלוטין צלקות וכתמים של פצעים ישנים, כמו גם למנוע את הופעתם של פצעים חדשים וטריים יותר.

> הידעתם? יש פתרון גם לפצעים בישבן במכון הלגה Helga

אקנה – כיצד ניתן לטפל בבעיה?

כאמור, ניתן היום למצוא לא מעט טיפולים שונים, אשר מאפשרים לפתור לחלוטין את בעיית האקנה, ללא שום כאבים וללא תופעות לוואי. אחד הטיפולים הנפוצים ביותר, הינו שימוש בחומצות ובתכשירים ייעודיים. תכשירים אלו מאפשרים למעשה לייבש את הפצעים מהשורש, לרפא את הדלקת שנוצרת במקום ולמעשה למנוע את הופעתם של הפצעים פעם נוספת. אופציה נוספת כולל שימוש במחטים מיוחדות, אשר מאפשרות לטפל בחטטים שנגרמו כתוצאה מהפצעים. הטיפול מאפשר למעשה לסדר מחדש את האלסטיות של העור ולאפשר לו לתפקד בצורה תקינה יותר. אופציה מוכרת נוספת, היא שיוף של העור. מדובר למעשה על קילוף של שכבת העור החיצונית, דבר שמעודד ייצור של תאים חדשים. בצורה כזו ניתן לטשטש כתמים וגוון לא אחיד של העור, ולהגיע לתוצאות נפלאות תוך שבוע בלבד.

על מנת להתאים את הטיפול האידיאלי לעור שלכם, יש צורך באבחון מקצועי של המצב במכון קוסמטי מתקדם כמו מכון הלגה רקנאטי https://helga.co.il. רק לאחר אבחון יסודי והבנה של מקור הבעיה, ניתן להתאים את הטיפול האידיאלי לכל מטופל. הטיפול כולל לרוב טיפול מקצועי בקליניקה בשילוב עם טיפול ביתי. לכל מטופל מותאם סט של תכשירים וקרמים שונים, המיועדים לטיפול יום – יומי בבית. הדבר תורם להצלחת התהליך ולקבלת התוצאות האפקטיביות ביותר.