הארכת כתר זה טיפול ניתוחי בחלל הפה בו מסירים רקמת חניכיים עודפת, ואולי אפילו קצת מהעצם שמסביב לשיניים העליונות על מנת לגרום להן להיראות ארוכות, מסודרות ובריאות יותר. רופאי שיניים וחניכיים מבצעים לעתים קרובות הליך סטנדרטי זה, בדרך כלל כאשר קו החניכיים אינו אחיד. הארכת כתרים יכולה לחטב את קו החניכיים שלכם מה שיוצר חיוך סימטרי הנראה בכל תמונה שתצטלמו את עצמכם וכמובן מול המראה כל בוקר.

סיבות שונות לביצוע הארכת כותרות שיניים

הארכת כותרת עשויה להתבצע גם כן מסיבות דנטליות אחרות. למשל, ייתכן שיהיה צורך בטיפול הארכת כתר כדי לתמוך בהתקנה של הכתר. ייתכן שתצטרכו לבצע השתלה של כתר דנטלי עקב שן סדוקה או פגומה. חורים שאינם מטופלים הופכים לעתים קרובות לגדולים מדי מכדי לתקן אותם בעזרת סתימה רגילה, מה שמותיר אתכם לבצע כתר, והארכת כותרות בשיניים מגיע לשיקולו של רופא השיניים שלכם.

היתרונות של טיפול הארכת כותרות

בניגוד לטיפולי שיניים קוסמטיים רבים אחרים, הארכת כתרים צריכה להיעשות אך ורק פעם אחת ולא בסדרה של טיפולים ו/או ניתוחים. בנוסף ליצירת חיוך רחב וסימטרי יותר אצלכם בפה, הארכת כתרים יכולה לספק יתרונות נוספים לטיפולי שיניים. טיפולי הארכת כתרים יכולים להפחית את רמת העששת כיוון שיש יותר שן חשופה לאפקט הצחצוח ושפשוף החוט הדנטלי.

מה הן ההכנות לטיפול של הארכות כותרות?

הליך זה יכול לערוך עד שעה. לפני הניתוח יילקחו צילומי רנטגן, ההיסטוריה הרפואית שלכם, כל התרופות הנוכחיות שאתם נוטלים, המצב הבריאותי הכללי וכל פרט שיכול להיות רלוונטי בביצוע הטיפול. לפני הטיפול תתבצע בדיקה יסודית של השיניים, החניכיים ומבנה העצמות.

רוצים לבצע טיפול הארכת שיניים? פנו אל רופא השיניים דרך האתר http://www.drslutzkey.com/ וקבעו בדיקה ושיחת ייעוץ !