תחום הרפואה האלטרנטיבית הפך למוכר יותר ויותר ואנשים רבים החלו לגלות את הקסם שיש בטיפול כזה אשר אינו כולל שימוש בתרופות או בחומרים כימיים כלשהם. בין הטיפולים הקיימים ברפואה הזו ניתן למצוא את הרפלקסולוגיה, דיקור סיני ודומיו וכמובן מגוון שיטות של עיסוי הגוף. חלק מהעיסויים מתבצעים בעזרת אביזרי עזר כמו אבנים חמות, כדורים רכים ועוד. וכמובן שיש את העיסויים אשר מוכרים בשם ייחודי אשר מצביע על ארץ המוצא שלהם כמו העיסוי השבדי.

מה זה עיסוי שבדי?

שיטת העיסוי השבדי פותח בתחילת המאה ה-18 על ידי אדם בשם פר הנדריק לינג אשר היה – איך לא – שבדי במקור. לינג סבל במשך תקופה ממושכת מפציעה רצינית במרפקי הידיים ובמהלך חיפוש אחר פתרון לפציעתו הוא השתמש בטכניקה של טפיחות קלות באזורים הפצועים מה שהביא לבסוף להחלמה מלאה של הפציעה. לינג שיפר את השיטה והרחיב אותה בהדרגה עד כדי כך שהוא נחשב לאבי טכניקות העיסוי השבדי. בשנים הבאות, ייבאו צמד אחים שעסקו ברפואה את השיטה הזו לארצות הברית ואיך אומרים? כל השאר – היסטוריה.

פנקו את עצמכם במכון ספא ברחובות >>>

כל היתרונות של עיסוי שבדי מקצועי

העיסוי השבדי הפך לשם דבר בתחום והוא יעיל מאוד להפחתת לחצים ומתח בשרירים, הוא מקל על שרירים תפוסים ומשחרר שרירים מכווצים. כמו כן, העיסוי משפר את תנועת המפרקים, משפר את זרימת הדם אל העור ואל הרקמות ויוצר תחושת רגיעה ונינוחות במערכת העצבית. בנוסף, הוא מעניק למטופל תחושת שלווה והרמוניה כללית של כל חלקי הגוף. בנוסף, מציע העיסוי השבדי גם פתרון עבור בעיות כרוניות כדוגמת מיגרנות ואסטמה. חשוב לציין, כי עיסוי שבדי מצריך ידע מקצועי והמטפל חייב להיות בעל הסמכה לצורך הענקת טיפולי עיסוי.