חושבים שאתם יודעים כל מה שצריך לדעת על עדשות? האמת היא שיש הרבה דברים חדשים בתחום ואתם מוזמנים להצטרף ולדעת באמת מה מתחדש ומה כל האמת על עדשות מגע בימינו.

איך מקבלים מרשם לעדשות?

פעם היה צריך לקבל מרשם לעדשות על ידי רופא עיניים בלבד. כיום, כדי להתחיל להרכיב עדשות מגע במקום משקפיים מספיק לגשת לאופטומטריסט. רק במידה ויש חשש למחלות רקע או לבעיות עיניים, מומלץ להתייעץ גם עם רופא.

למעשה, אופטומטריסטים שמבחינים בתופעה שמצריכה בדיקה ימליצו לכם מתי עליכם לפנות לרופא שלכם. ואגב, גם ילדים יכולים להשתמש בעדשות, מגיל 10 פלוס מינוס.

כמה באמת עולות עדשות בהשוואה למשקפיים?

המחיר של עדשות מגע ירד מאוד בשנים האחרונות. במיוחד, הודות לכך שכבר לא צריכים להשקיע בכל מיני תמיסות ניקוי ותחזוקה שוטפת, כאשר עוברים לעדשות חד פעמיות, יומיות או עדשות חודשיות. אם משווים בין מחירי עדשות למחירי משקפיים למעשה רואים משהו מעניין. המשקפיים אפילו יותר יקרות משום שמחירי המסגרות מאוד עלו ואנשים נוהגים להחליף כאשר האופנה משתנה.

בריא או לא בריא, זו השאלה!

עדשות מגע נחשבות לאמצעי בטוח, שאין שום בעיה להשתמש בו בקביעות. רק חשוב לשים לב שהשימוש ייעשה בהתאם לסוג העדשה. לדוגמא, ישנם סוגים שצריך להחליף באופן יום יומי. כלומר כל עדשה צריך להשליך ולהחליף יום יום. ישנן אחרות שמתאימות לשימוש שבועי, או חודשי וכדומה.

דגמים מסוימים טובים לשימוש אפילו בשינה (כלומר לא חייבים להסיר אותן כשישנים). זהו פתרון טוב לטיולים ושהות מחוץ לבית.

בתוך כמה זמן מתרגלים לעדשות?

בדגמים הנוכחיים של עדשות הרבה יותר קל להתרגל אליהן. בעיקר הסוג הפופולרי, שנקרא עדשות רכות, מאפשר הסתגלות קצרה (זאת בשונה מעדשות קשות, שהיו פופולריות יותר בעבר).

> למידע מקצועי ופרטים נוספים בקרו באתר https://www.ioptix.co.il!