לא הרבה אנשים מודעים לחשיבות של בלוטת התריס, כמו לעובדה שייתכן מאוד שהתפקוד שלה ייפגע מסיבות שונות ולעיתים אפילו מסיבות שיכולות להיות קריטיות עבורנו.

בלוטת התריס, מכונה בעברית גם בלוטת המגן, מייצרת הורמון בשם טירוקסין, והוא אחראי על משק האנרגיה שלנו. הבעיה היא, שהרבה פעמים הפרעות במשק האנרגיה, גורמות לייצור בלתי נשלט, ואנחנו לא יכולים לעצור אותו. זה יכול להשפיע כמובן על התפקוד שלנו.

אך זאת לא הבעיה היחידה שאנחנו יכולים למצוא את עצמנו מתמודדים איתה. בלוטת התריס זה מקום שיכולים להיווצר עליו גרורות סרטניות, כולל גרורות ממאירות. זה יחייב אותנו לבצע ניתוח להסרת הגרורות, אחרי שהרופא יאבחן בוודאות שאכן מדובר בגרורות ושהן אכן ממאירות.

חשוב לציין, בכל מקרה, לא מדובר בטיפולים מורכבים ובעייתיים. היום אפשר למצוא כלים שונים, טכנולוגיה מתקדמת, שמאפשרת לנו לטפל בכל בעיה בצורה מאוד פשוטה, נוחה, ובמקרים רבים אפילו בלי חיתוך. הסיכונים של ניתוחים בבלוטת התריס הם מאוד נמוכים, בדרך כלל מדובר על סיכון של פגיעה בעצב, הם מדובר באחוזים נמוכים מאוד ורק במקרים מסוימים.

איך אנחנו מטפלים בבלוטת התריס

כאמור, ברגע שאנחנו פונים לרופא מסיבה כזו או אחרת, והוא מאבחן שיש לו גידול סרטני או כל דבר אחר, אזי שיתחיל סט של בדיקות וטיפולים, במטרה לראות כיצד ניתן לטפל בבעיה בצורה נכונה.

בעיקרון, אך ורק רופאים מומחים יכולים להתעסק בכך כמובן, זה יהיה תחת אחריות של אף אוזן גרון ושל המרפאה האונקולוגית, תלוי כמובן בסוג הבעיה ובאופן בו צריך לטפל בה.

לפני סיום נדגיש, אם התבשרתם שיש לכם בעיה כזו או אחרת, תדאגו לטפל בה בהקדם בשביל שהמצב לא יסתבך.