פטרת הציפורניים היא מחלת עור שכיחה הגורמת לאי נוחות רבה וקשה מאוד להחלים ממנה. בדרך כלל פטרת הציפורניים מופיעה בקצוות ציפורניים מכורסמות והיא מתאפיינת בצבעי שחור וצהוב. הפטרייה עלולה להתפשט גם על עור הידיים והרגליים והיא יכולה לגרום לגירוי של העור. פטרת הציפורניים מתפשטת בעיקר בתנאי לחות וחום. לכן בקיץ ובתנאי הזעה, פטרת הציפורניים עלולה להתפשט מאוד.

סובלים מפטרת הציפורניים? הנה 5 דרכים לטיפול בפטרת הציפורניים.

  1. טיפול תרופתי – ישנם סוגי תרופות רבים לפטרת הציפורניים, בעיקר כדורים. החיסרון בנטילת תרופה לטיפול בפטרת הציפורניים הוא, שלכדורים יש השפעה סיסטמית והן מאופיינות בתופעות לוואי לא נעימות כמו, כאבי ראש, תפרחת עורית או בחילות.
  2. משחות וקרמים – ישנה משחה לפטרת ציפורניים המסייעת ביעילות ,כמו גם לק המועיל לכך. בתכשירים אלו מצויים חומרים אנטי פטרייתיים העוצרים את התפשטות הפטרייה. על אף שיש לתכשירים אלו אחוזי הצלחה גבוהים, לא תמיד הם באמת עוזרים. הם מועילים רק למקרים מסוימים ולא לאורך זמן.
  3. לייזר – טיפול לייזר לפטרת הציפורניים הוא טיפול טכנולוגי מתקדם. איש המקצוע, פוגע באמצעות קרני הלייזר במקום המדויק של הפטרייה בציפורן ובמאזן הנוזלים שלה, מבלי לפגוע בציפורן עצמה או ברקמות שסביבה. משך הטיפול עשוי לארוך זמן רב מאוד. שימו לב שטיפול זה עדיין לא הוכח דיו, מכיוון שזוהי דרך טיפול חדשנית ביותר.
  4. טיפול תזונתי – הרבה אנשים לוקים בתופעת פטרת ציפורניים בגלל מערכת חיסונית חלשה. בדרך כלל, תזונה לא נכונה עלולה לפגוע במערכת החיסונית שלנו. הקפידו על כך ותבטיחו לעצמכם בריאות איתנה.
  5. פדיקור רפואי – טיפול זה מונע ומשקם את הרגל. מטרת הטיפול היא לשמר את היגיינת הרגל וניקיונו.