טיפול בורידים בולטים ברגליים יכול להיות חיוני במיוחד, עבור כל מי שסובל מהתופעה. לרוב מדובר על נשים, אשר עברו היריון ולידה, דבר שמגדיל באופן משמעותי את התפתחות הורידים הבולטים. כמו כן, כדאי לדעת כי ישנם גומרים נוספים, אשר משפיעים על הסיכוי לסבול מהתופעה, כמו למשל ישיבה ממושכת. הדבר נכון במיוחד עבור אנשים שמעבירים את רוב היום שלהם בישיבה מול מחשב, דבר שמגביר את הסיכוי לסבול מוורידים בולטים. כמו כן, הדבר נכון גם עבור אנשים שעובדים בעמידה, היות וגם עמידה ממושכת תורמת להתפתחות הוורידים הבולטים. מעבר לכך, כדאי לדעת כי ישנם גורמים נוספים אשר מגבירים את הסיכון לפתח ורידים בולטים, כמו למשל גורמים גנטיים, משקל עודף, מחלות מסוימות וכדומה. 

טיפול בורידים בולטים ברגליים – מדריך מפורט בנושא

קודם כל, חשוב להדגיש כי מומלץ להתייעץ עם רופא מקצועי ומנוסה שמתמחה בתחום, על מנת להבטיח לעצמכם את הטיפול המתאים ביותר לוורידים שלכם. חשוב להבין כי חלק מהטיפולים קלילים ופשוטים יותר, בעוד שטיפולים אחרים מסובכים ומסורבלים יותר. כמו כן, חלק מהטיפולים מיועדים מראש לטפל בוורידים גדולים, אשר עלולים לגרום לנזק בריאותי, בעוד שטיפולים אחרים מיועדים בעיקר לוורידים קטנים יותר, אשר אינם מהווים שום סכנה, אלא רק פוגמים במראה האסתטי של הרגליים. לכן יש צורך להתייעץ עם איש מקצוע שמתמחה בתחום, על מנת לבחור בטיפול המתאים ביותר עבורכם.

  1. טיפול בלייזר– מדובר על אחד הטיפולים המוכרים והפופולאריים ביותר, אשר נחשב ליעיל ומומלץ עבור רוב האנשים. הטיפול נעשה בהרדמה מקומית בלבד, הוא אינו כואב ואינו מצריך זמן הרדמה. קרן הלייזר גורמת לכיווץ הוריד הבולט ובכך אוטמת אותו וגורמת להיעלמות הטבעית שלו.
  2. גלי רדיו – שיטה זו דומה מאוד לשיטת הלייזר, אך נעשה שימוש בגלי רדיו במקום בסיב אופטי. גלי הרדיו מחממים את הווריד הבולט ובכך מכווצים ומעלימים אותו. טיפול זה אינו מסב נזק לרקמות מסביב, הטיפול נחשב ליעיל ומתבצע בהרדמה מקומית בלבד.
  3. טיפול בקיטור– טיפול זה מאפשר הזרקה של קיטור לתוך הווריד הנפוח, במטרה לצרוב את הדפנות שלו ובכך לאטום אותו. טיפול זה מתבצע גם כן בהרדמה מקומית, ללא חתכים וללא צורך בזמן החלמה, היות וניתן לחזור לשגרה מיד בסיום הטיפול.
  4. דבק ביולוגי – הדבק הביולוגי מוזרק לתוך הווריד הנפוח, ובכך אוטם אותו לחלוטין. טיפול זה אורך 20 דקות בלבד, הוא מתבצע בהרדמה מקומית ונחשב לקל ופשוט לביצוע.
  5. סקלרותרפיה – טיפול זה כולל הזרקה של חומר מיוחד לתוך הורידים, תוך כדי היעזרות בהדמיית אולטרסאונד. חומר זה גורם לאיטום הוריד, אשר מתפרק ונספג באופן טבעי בגוף. טיפול זה יעיל הן במקרה של ורידים והן במקרה של נימים, הוא אינו מצריך זמן החלמה וניתן לראות את התוצאות לאחר כחודשיים.
  6. שיטות כירורגיות שונות– אם בעבר נעשה שימוש בשליפת הווריד במלואו, הרי שהיום ניתן למצוא שיטות עדינות ויעילות יותר. שיטות אלו כוללות יצירת חתכים קטנים יותר וזמן החלמה מהיר יותר.

לסיכום, חשוב לדעת כי ורידים בולטים אינם מהווים גזרה משמיים, היות וניתן היום למצוא מגוון רחב של טיפולים שונים לבעיה.