כאשר אנשים מסוימים אומרים שאינם יכולים לישון כמו שצריך, יש מי שמתקשה בשינה מסיבות נקודתיות, ספציפיות, בין אם זה תנאי המקום ובין אם זה בגלל תנאים חיצוניים שמשפיעים עליו. אך יש רבים שמתמודדים עם בעיות שינה אשר דורשות טיפול בבעיות שינה עמוק ורציני. 

בעיות שינה היא תופעה מוכרת, שכן לא מעט אנשים מתמודדים איתה, בין אם זה בגלל קשיים פיזיולוגיים ובין אם זה בגלל קשיים נפשיים. בעיות שינה יכולות להשפיע על חיינו בצורות שונות, החל מהעובדה שאנחנו לא נוכל לתפקד באופן סביר ביום יום ובין אם זה ביכולת של הגוף שלנו ליהנות מבריאות ברמה גבוהה יותר. 

שינה היא הכרח של הגוף, הן מבחינה פיזית והן מבחינה נפשית. אנשים שמתמודדים עם פציעות, מחלות או דברים אחרים, זקוקים לשינה בשביל לעזור לגוף שלהם להשתקם ולהחלים. מבחינה נפשית, השינה מפחיתה מתחים ולחצים. אם אנחנו לא מצליחים לישון כמו שצריך, 6 שעות רצופות בלילה, זה יכול להשפיע עלינו בצורות שונות. 

בעיות שינה יכולות להיווצר כתוצאה מקשיי נשימה, מתנועתיות של הגוף תוך כדי שינה, מתחים ולחצים נפשיים, כאבים או מסיבות אחרות, חשוב לציין כאן, הרבה פעמים הסיבה איננה פיזית אלא נפשית, למשל אובדן של אדם יקר, גירושים, חרדות, פיטורים ועוד, עלולים לייצר נדודי שינה, כמו כן, מצבים הפוכים, מקרים בהם יש המתנה וציפייה לדבר חיובי. 

כיצד מתמודדים עם בעיות שינה?

ראשית, יש לאבחן את מקור הבעיה. לשם כך, נבחן גם את ההיבט הפיזי וגם את ההיבט הנפשי. 

שנית, יש לבחון את תנאי הסביבה ולראות האם הם באמת מתאימים לצרכים שלנו בשביל לישון כמו שצריך, כפי שאנחנו אמורים ורוצים. 

שלישית, יש לבחון את ההיסטוריה. כלומר, ייתכן מאוד שמאז ומתמיד היינו רגילים לישון מעט ולכן הגוף שלנו לא מסוגל לישון בצורה אחרת. 

ארבע, יש לבחון אילו דברים יכולים להשפיע עלינו, מה באמת יכול לעזור לנו לישון טוב יותר (דיקור סיני למשל). בין אם זה אומר נטרול רעשים חיצוניים או פתרון בעיות פנימיות ודברים אחרים.