הרטבת לילה היא תופעה מביכה, תופעה מתסכלת ותופעה עם ניחוחות לא נעימים כלל. משפחה שסובלת מהתופעה של ילד מרטיב, מתמודדת עם קשיים לא פשוטים.

אי אפשר לצאת ללינה מחוץ לבית, אם מדובר בילד בוגר יותר הוא לא יכול להשתתף בטיולים או מחנות הכוללים לינה ולמעשה החיים הופכים להיות מוגבלים ולא ממש פשוטים.

אז כאן חשוב לברר קודם כל מול המומחים בתחום כמו ד"ר קובי שגיא – מתי זה יעבור. כלומר עד איזה גיל אמורים הילדים להרטיב ומתי ניתן יהיה להשיג לילות יבשים.

הרטבת לילה – עד מתי?

למעשה התופעה של הרטבת לילה היא תופעה משפחתית. על פי רוב היא גנטית, תורשתית והיא מופיעה בקרב ילדים אשר גם הוריהם סבלו מהתופעה עד גיל מאוחר.

לפני זמן לא רב פנה אדם עם בנו הבוגר בן השמונה עשרה כאשר הוא ביקש לקבל טיפול בהרטבת הלילה של הבן. הוא בחור בוגר שיוצא אוטוטו לחיים וההגבלות הקשות שהרטבת הלילה יוצרת מכבידה עליהם מאוד.

כאשר נשאל האב האם מדובר בבעיה תורשתית, ענה האב כי בהזדמנו זו אשר הוא בא לטפל בילד הוא הגיע לטפל גם בעצמו…

מביך, לא נעים, קשה לעיכול ומה לא. אך מזה אנחנו יכולים ללמוד כי הבעיה עלולה להמשיך וללוות את הילד גם אחר כך כאשר הוא מתבגר והופך לנער ומבוגר ממש.

הרטבת לילה זה לא גזירה שאין לה פתרון

חשוב לדעת כי גם אנשים שלא נגמלו מעולם והם סובלים מהרטבת הלילה, יכולים בהחלט להיפטר מהבעיה, מסביר לנו ד"ר קובי שגיא. ישנם דרכים טובות מאוד אשר מסייעות לפתור את הבעיה כאשר תוך תקופת טיפול קצרה הבעיה כבר תהיה מאחוריהם.

חשוב לדעת כי ישנם גם דרכים לפתרון הבעיה בצורה רפואית בעזרת תרופות שונות אשר מסייעות לילד לקום יבש בבוקר. מדובר בתרופות שעשויות לתת מענה מושלם ולסייע במניעת הרטבות.

אך ברור כי כל אחד יעדיף ליהנות מפתרון באופן טבעי ללא תרופות. את זה מציעים ד"ר טל שגיא וד"ר קובי שגיא.

פתרון יעיל וטבעי אשר מסייע למרטיב לשלוט בעצמו, לישון פחות עמוק ולהתעורר לשירותים בעת הצורך.