הכלב או החתולה שלכם ילדו גורים? החלטתם לאמץ אותם בעצמכם או למסור לאימוץ? חשוב מאוד לחסן גורים של כלבים וחתולים שנולדו מפני מחלות שונות. גם אם יש לכם בבית כלב וכלבה שהזדווגו ביחד וילדו גורים, או חתול וחתולה שהזדווגו ביחד וילדו גורים. לא תמיד הנוגדנים של האם עוברים לגורים. וכמובן, אם זהות האב אינה ידועה- חובה לחסן אצל וטרינר חרום באשדוד. סביר להניח שהכלבה שלכם הזדווגה עם כלב רחוב לא מחוסן. וכן, סביר להניח שהחתולה שלכם הזדווגה עם חתול רחוב לא מחוסן.

מוסרים את הגור לאימוץ? עדיין חובה לחסן!

גם אם החלטתם למסור את הגורים לאימוץ, חשוב שתתנו להם חיסונים לגורים. אמנם, בהתחלה הגורים קטנים, ושוכבים בתוך סל. אולם מה יקרה אם רק אחרי כמה חודשים מוצאים לגורים משפחה מאמצת? הגורים יכולים להסתובב, ובמיוחד גורי חתולות. ולכן, עליכם להגן על הגורים מפני מחלות המסתובבות ברחוב. וכמובן, להיות הוגנים ואנושיים כלפי המשפחה שתאמץ את הגורים.

אימצתם גור? בדקו האם הוא מחוסן!

החלטתם לאמץ גור של חתול או כלב? עליכם לבדוק האם הגור מחוסן. אמנם, אין זה בריא לחסן גור כלבים פעמיים. לכן, עליכם לברר היטב האם הכלב חוסן. ברור שאם אימצתם גור כלבים או חתולים שנמצא נטוש ברחוב, סביר להניח שהגור אינו מחוסן. אולם אם קיבלתם באופן מסודר את הגור לאימוץ, עליכם לברר היטב האם הוא חוסן, ולקבל על כך אישור מווטרינר. 

מהו פרוטוקול החיסונים של הגור?

פרוטוקול החיסונים של כלבים, שונה מפרוטוקול החיסונים של הכלבים. באופן כללי, החיסון ניתן בכמה מנות. החיסונים של הכלבים ניתנים ב4 מנות בגילאי 6 שבועות, 10 שבועות, 12 שבועות, ו14 שבועות. החיסונים של החתולים ניתנים ב2 מנות. בגיל 6 שבועות יקבל החתלתול את החיסון הראשון, אחרי חודש את החיסון השני והשלישי.