הורים רבים ניצבים מול השאלה הזו, ותוהים האם ההרטבות הליליות של הילד שלהם הן עניין תקין, או שיש כאן בעיה כלשהי שיש לטפל בה ורצוי בהקדם האפשרי. אכן, הרטבת לילה זו תופעה לא נעימה שקשה מאוד להתמודד מולה. הכביסה הרבה, הריחות הלא נעימים לצד האכזבה המתחדשת בכל בוקר מציבים את ההורים מול רצון למצוא פתרון. אבל רצוי לשים לב ולדעת כי לא כל ילד שמרטיב כבר נחשב לילד שצריך לשלוח אותו לטיפול. כי בדומה לתחומים אחרים גם בעניין זה יש קריטריונים המגדירים את הבעיה.

ד"ר קובי שגיא – מאיזה גיל הרטבה נחשבת לבעיה?

אם תשאלו את ד"ר קובי שגיא מאיזה גיל נחשבת הרטבת לילה לבעיה התשובה תהיה שהחל מגיל חמש. וזה אומר שאם מדובר על ילד צעיר מגיל זה, כלומר ילד בגיל ארבע או שלוש הרטבת הלילה היא מקרה תקין ואין בכך כל בעיה התנהגותית או פיסית. כן, ילד בן ארבע הוא ילד שעדיין לא חייב להשיג שליטה מלאה על הסוגרים גם מתוך שינה. ולכן גם אם הילד מרטיב מידי לילה לא יומלץ על הפניה לטיפול. מה בכל זאת עושים שאלנו את ד"ר קובי שגיא? בדיוק עבור ילדים אלו קיימים בכל הצרכניות טיטולים במידות גדולות. הללו יספגו את הרטיבות ויתנו לילד שלכם וגם לכם את מרווח הנשימה עד שיבוא היום בו הוא ילמד לשלוט על צרכיו גם בשינה.

ומה אם הילד מגיע לגיל חמש?

אמנם כאשר הילד מגיע לגיל חמש כבר כן מצפים ממנו כי הוא יצליח לשלוט באופן מלא על צרכיו מתוך שינה. ולכן אם מולאים לילד חמש שנים ותופעת ההרטבה בלילה עודה קיימת, יהיה צורך למצוא פתרון הולם למצב. טיפול מותאם לילד יוכל לאפשר לו לחתום את תקופת ההרטבה ולצאת לדרך חדשה של לילות יבשים ונעימים יותר.

השיטה של ד"ר טל שגיא

אם הנכם מעוניינים לטפל בשיטה יעילה שמביאה פירות כדאי לכם להכיר את השיטה של ד"ר טל שגיא. מדובר על טיפול ייעודי אשר מצליח לסייע לילדים רבים להיות יבשים בלילות. אולי גם לכם זה יעזור?