האם אתם מרגישים שאינכם שומעים כתמול שלשום? האם אתם יושבים בחברת אחרים ולא שומעים על מה הם מדברים? האם אנשים צריכים שוב ושוב לחזור על אותו המשפט עד שתבינו אותו? סימפטומים אלה מעידים על כך שהגיע הזמן לרכוש מכשיר שמיעה. למעט מכשיר זה כאן נפרט יותר אילו עזרים לכבדי שמיעה שמיעה צריך בבית.

מה לעשות קודם כל?

הדבר הראשון הוא לעבור בדיקת שמיעה, והיה והיא אכן התדרדרה, יתאימו לכם מכשיר על פי צרכיכם. אולם לא רק מכשיר השמיעה הוא חשוב אלא גם עזרי שמיעה.

עזרים לבית

עזרים לכבדי שמיעה, חשובים ביותר לסובלים מבעיות שמיעה. הם עוזרים לבני כל הגילאים, הסובלים מירידה בשמיעה. אלה הם עזרים המיועדים גם למקום העבודה, ויש עוד שלל פתרונות אחרים אשר יקלו לתקשר במרחבים שמחוץ לבית.

רשימת עזרים נחוצים 

הנה עזרים לכבדי שמיעה: טלפון מוגבר, מגבר, מערכת המיועדת להגברת הטלוויזיה, מערכת בפעמון של הדלת, דיבורית, שעון מעורר ולבסוף, מערכת הגברה המותאמת באופן פרטני.

מדוע צריך את העזרים בבית?

עזרים אלה מתאימים יותר לאנשים הסובלים מבעית שמיעה מינורית. לעיתים אנשים לא מעטים, נתקלים בקושי קב להתרגל למכשיר, ולכן יש לעקוב אחר הנושא, ואולי להחליף לאחר.

זהו עניין של ניסוי וטעייה. כלל העזרים מסייעים רבות לאנשים שאינם שומעים טוב, הם יוכלו לצאת לתיאטרון, הרצאות המעניינות אותם, וניתן להגביר את עוצמת הטלפון והטלוויזיה. בנוסף, יש להצטייד בסוללות אותן מכניסים למכשיר השמיעה ורצוי שיהיו מספיק סוללות בבית.

בררו עם קופות החולים

לעיתים קופות החולים השונות משתתפות בסבסוד מחיר המכשיר, בהחלט יש לבדוק זאת מראש, כך המכשיר יהיה בהישג ידיכם. אל תוותרו על הזדמנויות חדשות לשמוע טוב יותר.

עזרים לכבדי שמיעה

אולי יעניין אותך גם שתל שבלול