בכול הנוגע לבריאות הגוף, נראה שמה שעוסקים בו המומחים הוא רמת הכולסטרול שלנו, בעוד שרופאים ומטפלים תמיד ייעצו לשמור על רמת כולסטרול מאוזנת עבור בריאות הגוף. אבל מה עושים עם כולסטרול גבוה? מה זה בכלל כולסטרול? ומה הופך את הרמה שלו בגוף, לגבוהה מידי? כול המידע בהמשך.

כדי להבין מהו כולסטרול – חשוב לדעת כי מדובר בחומר שומני שמצוי בכבד. חומר זה נמצא בבני אדם ובעלי חיים. השומן שמיוצר בגוף מסייע בבניית מעטפת לתאי הגוף, הוא מייצר הורמונים, בונה מלחים וסופג שומנים טובים מן המזון.

עם זאת ולמרות החשיבות של קיום חומר זה בגוף, כולסטרול יכול להיות גבוה מידי! מה שיכול לסכן את הגוף ולגרום להתקפי לב או לשבץ מוחי. בכך חשוב לדעת מה גורם לעלייה של החומר בגוף ומה יכול לסייע להוריד אותה:

עלייה של רמת הכולסטרול בגוף קשורה למוצרים אותם אנו אוכלים, כמו גם לדרך בה אנו מנהלים את חיינו. בכך לדוגמא: אם נמנע מפעילות גופנית – רמת החומר השומני תעלה ותסכן אותנו באופן כללי. נוסף לכך, יש מוצרים שעלולים להזיק לגוף ולהעלות את רמת השומן כמו: ביצים, מוצרי חלב רווי שומן, עוף, חמאה, שמנות, שמנים, שומן טרנס, עוגות, סוכרים, בצקים ועוד. צריכה של מזונות מסוג זה עלולה להגביר את רמת הכולסטרול בגוף ועם הזמן – לסכן את הבריאות.

אז מה עושים?

על מנת לשפר את בריאות הגוף ולהוריד את צריכת השומנים – יש לבקר באתר נטורמד ולשנות את התפריט באמצעות ייעוץ נטורופטי. נטורופת מקצועי יבנה עבורכם תפריט שכולל מזונות בהם אין שומנים מזיקים, בעוד שהתפריט יהיה בנוי ממזון המכיל שמן זית, שמן קנולה, טחינה, אבוקדו, זיתים, אגוזים ועוד.

נוסף לכך, רצוי לבצע פעילות גופנית מתאימה ולהגיע אל רופא המשפחה על מנת להיוועץ בדרך לטפל בכולסטרול גבוה. באמצעות צריכת מזון בריא, סיוע של אנשי המקצוע וביצוע בדיקות שנתיות – אפשר לחיות בריא ונכון יותר.