בדומה לשיעור ההריונות במחזור טבעי, סיכויי ההצלחה של הפריה חוץ גופית הנם 25%. העלות הגבוהה של טיפולי IVF מאפשרת ליהנות במקרים מסוימים מסבסוד, במידה ועומדים בפרמטרים הנדרשים. גיל האישה מהווה פרמטר עיקרי בסיכויי ההצלחה של הטיפולים הללו.

יש להביא בחשבון את התועלת שבטיפול הזה ובסיוע שלה למקרים של עקרות. טיפולי הפריה מהסוג הזה נחשבים לנפוצים במקרים של רמת פוריות נמוכה של בני הזוג. בכל אופן, תמיד מומלץ להתייעץ עם רופא על מנת לבדוק את האפשרויות הקיימות כדי להעלות את רמת הפוריות בסופו של דבר.

פתרון לנשים שלא מצליחים להרות

על ידי מפגש בין הזרע לביציות באופן מלאכותי ניתן לסייע לנשים אשר מתקשות להיכנס להיריון בדרכים טבעיות להיכנס להיריון בדרך כזו, אלטרנטיבית. כך שזה בוודאי משהו שעשוי להתאים לנשים רבות אשר פשוט מצליחות להרות, אך בכל זאת לא מוכנות לוותר על החלום של ילדים.

כדי לשמוע מידע נוסף על היתרונות והחסרונות של טיפולי IVF, לצד העלויות של הטיפול והאפשרויות לסבסוד, ניתן למצוא מידע רלוונטי באתרים של קופות החולים. מומלץ לבדוק את המידע הזה על מנת להבין בדיוק במה מדובר ועד כמה זה מתאים לכם בסופו של דבר. כך תדעו בוודאות שאתם בוחרים באופציה הנכונה עבורכם.

מה יכול להגדיל את הסיכויים?

כפי שהזכרנו בראשית המאמר, הפרמטר המרכזי שיכול להשפיע על סיכויי ההצלחה של הפריה חוץ גופית הוא גיל האישה, וזאת לצד המאפיינים של בני הזוג מבחינת רמת הפוריות שלהם. על כן מומלץ לבדוק את הפרטים הללו עם רופא על מנת להבין טוב יותר מהן כל האפשרויות הקיימות כדי לשפר את רמת הפוריות בסופו של דבר. למידע נוסף בנושא הפרייה חוץ גופית IVF