היפנובירת'ינג (Hypnobirthing ) היא סוג של הכנה ללידה המאפשרת לאימהות לעתיד להתכונן לצירים וללידה באמצעות היפנוזה, דמיון מודרך והרפיה עמוקה. התרגול פותח על ידי המיילדת פני סימקין בסוף שנות ה-80. התרגול של שיטת היפנובירת'ינג  צובר פופולריות ככל שיותר נשים בוחרות בלידה טבעית. שיטה זו גם מאומצת על ידי כמה בתי חולים כדרך לעזור בניהול כאב במהלך צירים ולידה, ולכן היא מוכרת גם בשם לידה רכה.

מה הייחודיות של שיטת היפנובירת’ינג?

היפנובירת'ינג היא טכניקה המסייעת לנשים להתכונן ללידה על ידי שימוש ברמזים מילוליים וחזותיים כדי לעזור להן להירגע באופן טבעי. הטכניקה הזו משמשת לעתים קרובות כחלופה לתרופות נגד כאבים במהלך הלידה והלידה. היא גם עוזרת בהיבטים הפיזיים, הנפשיים והרגשיים של ההיריון, כמו התמודדות עם בחילות בוקר, חרדה או פחד מכאב. ההיפנובירת'ינג היא דרך לידה המתמקדת בהרפיה, טכניקות נשימה ומחשבות חיוביות.

שיטת ההיפנובירת'ינג הופכת פופולרית יותר כאשר שיעורי הילודה בארצות הברית עולים בהתמדה. ידוע כי השיטה הזו עזרה לנשים רבות ללדת לידה טבעית ללא כל תרופות או התערבויות. למעשה, היפנובירת'ינג משמש גם לפרוצדורות רפואיות אחרות, כגון טיפולי שיניים וניתוחים.

היכן אפשר ללמוד על השיטה?

היפנובירת'ינג הוא סוג של קורס מעשי שנועד ללמד נשים בהריון על תהליך הלידה, החל ממה שקורה במהלך הצירים והלידה, ועד איך לטפל בתינוק שזה עתה נולד לאחר לידתו. הקורס מסייע בהכנה לצירים ולידה טבעיים ומלמד טכניקות הרפיה שניתן להשתמש בהן לאורך כל ההיריון וגם במהלך הצירים והלידה, כולל תרגילי נשימה, דמיון מודרך, הדמיה של תרחישי לידה וטכניקות הרפיה. ניתן למצוא קורסים ייעודיים לכך במכונים טיפוליים המתמחים ביוגה, דמיון מודרך ועוד תחומים המשלבים בין בריאות הגוף לנפש.