תקשורת בין אישית היא צורת תקשורת שהיא אחד על אחד, כאשר אדם אחד מדבר ואדם אחד מקשיב. זו צורת תקשורת המשמשת בעיקר במקום העבודה. חשוב לעובדים להיות מסוגלים לתקשר היטב עם עמיתיהם לעבודה. ניתן להשתמש בתקשורת בין אישית כדי לוודא שכולם בצוות מרגישים שהם שומעים ומבינים אותם.

ישנם יתרונות רבים לשימוש בתקשורת בין אישית במקום העבודה. זה יכול לעזור לעובדים להרגיש שהם שומעים ומבינים אותם, זה יכול לעזור להם להרגיש מחוברים לעמיתיהם לעבודה, זה עוזר להם להישאר ממוקדים בעבודה, וזה עוזר ליצור סביבת עבודה פרודוקטיבית יותר.

תקשורת בין אישית היא תהליך של העברת מסרים מאדם אחד לאחר. זוהי צורת תקשורת הכוללת שני אנשים או יותר. המסר יכול להיות מילולי, כתוב או לא מילולי. תקשורת בין אישית היא פעולה של תקשורת עם אדם אחר. בתקשורת בין אישית, ישנם שלושה סוגים עיקריים של מסרים המועברים: מילולית, לא מילולית וכתובה.

מסרים לא מילוליים יכולים להיות מועברים באמצעות הבעות פנים, מחוות, קשר עין ושפת גוף. מסרים מילוליים מועברים באמצעות דפוסי דיבור או טון דיבור. ניתן להעביר הודעות כתובות באמצעות דואר אלקטרוני או הודעת טקסט.

החשיבות של תקשורת בין אישית

חשיבותה של תקשורת בין אישית אינה מוטלת בספק, אלא כיצד אנו מתקשרים. בעבר, תקשרנו באמצעות מכתבים וגלויות כדי לשמור על קשר עם בני משפחה וחברים. כיום, אנו משתמשים בפלטפורמות מדיה חברתית כמו פייסבוק וטוויטר כדי ליצור קשר עם אנשים מכל העולם. הטכנולוגיה הקלה עלינו לשמור על קשר עם אנשים באמצעות דואר אלקטרוני, הודעות טקסט, שיחות סקייפ וצ'אט וידאו.

הצורך בתקשורת בין אישית גדל משמעותית בשנים האחרונות עקב הגלובליזציה והגידול במספר אנשי המקצוע העובדים. גם אופי העבודה המשתנה תרם לעלייה זו.תקשורת בין אישית חשובה מכיוון שהיא עוזרת לעובדים לבנות קשרים עם עמיתיהם, הלקוחות והשותפים העסקיים שלהם. זה גם חשוב כי זה עוזר לעובדים להבין טוב יותר את המחשבות והרגשות שלהם.

קראו עוד באתר: https://www.doritcoaching.com/