מיגרנה היא מחלה כרונית שרק בשנים האחרונות מקבלת את תשומת הלב הנחוצה לה. מדובר במחלה שתוקפת אחוז גדול מהאוכלוסייה רובה נשים, אשר סובלות מכאב חד ברכות או בכתר הראש, המיגרנה משדרת כאב גם לראש ולמצח, היא מכאיבה לגולגולת, מתאפיינת בכאב חד בעיניים ויכולה ממש לשתק את הראש  הצוואר והשכמות, בזמן מתקפת כאב.

התקף מיגרנה נמשך בין 14 שעות ל 72 שעות ועבור מי שלוקה בו בצורה חמורה הכאב כל כך גדול עד שיש אנשים שמטופלים שנים בתרופות נוגדות אפילפסיה ובמשככי כאבים, יש את מי שמקבל זריקות ביולוגיות או סטרואידים ויש את מי שמטופלים בקנאביס רפואי.

מי שסובל מהכאב יודע כי מדובר בעינוי של ממש שלא ידוע מתי יתקוף ויש אנשים המכנים את המיגרנה "מפלצת" אשר מגיחה בזמן לא ידוע ומשתלטת על החיים.

לחצו כאן למידע נוסף על טיפולים בכאבי ראש.

 

אז כיצד מטפלים במיגרנות?

זה נכון עד שנת 2020 לא היה טיפול ספציפי במיגרנות  ורוב הטיפולים התרופתיים הם כאלה שמיודעים למחלות אחרות אך יכולים להקל על כאב.

אבל מי שסובל ממיגרנה יכול לקבל הקלה בכאב על ידי ביצוע פעולות יומיומיות שיכולות להפחית את התקפת המיגרנות כמו למשל שמירה על סדר יום נכון עם אכילה נכונה ובריאה בכל שעתיים, הפחתה של שתיית משקאות מסוכרים ומעובדים, הפחתה בצריכת קפה וצריכת גבינות קשות וצהובות כמו גם הקפדה על הימנעות משתיית יין אדום ומשאר גורמים לכאב.

אנשים שסובלים ממיגרנות צריכים את שעות השינה שלהם ולכן עליהם להקפיד על כך, כמו גם שפעילות גופנית יכולה לשפר מאוד את המצב של מי שסובל מהכאב הנוראי. בין היתר טיפול באמצעות קינטיקה אנושית הידועה כחקר הפיזיולוגיה הפסיכולוגיה ומדעי המוח יכול להקל באמצעות בחירת דרכי טיפול כמו פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק, פעילות גופנית ואורתופדיה.

אז אם אתם רוצים להיפטר מהמפלצת הזאת שאורבת לכם או לפחות להפחית את מידת ההתקפים ואת רמת הכאב – כדאי כבר עכשיו לבדוק איזה טיפול למיגרנה יכול לעזור לכם.

 

מוזמנים לפנות אל ענת אפרת.