ישנם הבדלים רבים בין מדרסים פונקציונאליים לבין מדרסים אורתופדיים. נתחיל בכך שבשורה התחתונה, כאשר אתם רוכשים מדרסים ברור שתעדיפו תמיד את המדרסים האורתופדיים בגלל האיכות וההתאמה האישית שלהם לכף הרגל שלכם. עם זאת, ישנם מקרים שאתם בהחלט יכולים לסמוך על מדרסים פונקציונליים, בכל זאת, לא סתם הם קיימים.

שני הסוגים של המדרסים באים לתת מענה על בעיות בריאותיות בכף הרגל ובגוף. כדי להבין את ההבדל בין המדרסים ואיפה זה נוגע אליכם, צריך להבין קצת את החשיבות של כף רגל בריאה לכל החלקים בגוף, וכדי לדעת פשוט המשיכו לקרוא.

ההבדל בין מדרסים פונקציונליים לבין מדרסים אורתופדיים

למי שלא מכיר את הבעיות בכף הרגל נדמה לפעמים, שכף הרגל הוא אזור זניח יחסית בגוף. מה שחשוב זה הלב, הראש, השיניים וכדומה, זה נכון אולי שהלב יותר חשוב מהרגליים ובלעדיו הגוף לא יכול לתפקד, אולם לרגליים יש תפקיד חשוב מאוד בגוף.

הרגליים הם למעשה כל היציבה של הגוף. גוף יציב יודע לבלום את הזעזועים כשהם מגיעים, יודע לרוץ ולא להיפצע, כאשר כף הרגל בעייתית מסיבות שונות, היציבה של הגוף אינה בריאה. בהתחלה כמובן לא מרגישים כלום, אולם עם הזמן, מתחילים להופיע פתאום כאבי ברכיים, כאבים בגב.

אולי תשאלו מה הקשר בין הגב לרגליים? התשובה היא שכאשר היציבה של האדם לא טובה, הגב והברכיים מרגישים כל זעזוע ולמעשה, הגוף נתמך בעמוד השדרה ובגב הרבה יותר מאשר ברגליים מה שמוביל לבעיות קשות לפעמים.

ההבדל בין המדרסים הוא האם זה יוצר בהתאמה אישית לרגל שלכם או שזהו מוצר כללי שאמור להתאים לכם פחות או יותר. מדרסים אורתופדיים מיוצרים ככה שהם מתאימים בדיוק למבנה כף הרגל שלכם ולצרכים הספציפיים שלהם אתם צריכים אותם.