רכיבה על אופניים מהווה פעילות גופנית מאומצת ובריאה. צריכה קבועה של אבקות חלבון משפרת את הביצועים של רוכבי האופניים עם דגש על רכיבות ממושכות. תזונה נכונה חיונית לתמיכה בגוף במהלך פעילות גופנית מאומצת. עלינו לשים לב לתפריט ולספק לגוף כמות גדולה של חלבונים ופחמימות איכותיות. רכיבת אופניים כרוכה במאמץ אירובי ניכר ואנו מתבקשים לסייע לגופנו לעמוד בגבורה באתגר ואף לנצל את ההזדמנות לבניית מסת שריר.  

אלו תוספי תזונה נחוצים לרוכבי אופניים?

במהלך רכיבת אופניים אנחנו זקוקים לפחמימות לטובת ייצור של אנרגיה. הגוף שלנו יודע להפוך את המזון שאנו צורכים לאנרגיה ומשתמש בו בחוכמה. אבקת חלבון לרוכבי אופניים נדרשת בגלל תגובת הפירוק של שרירי השלד שמתבצעת במהלך אימונים גופניים. הבסיס לשרירי השלד הוא חלבונים ובהתאם אנו נדרשים לספק לגוף כמות מספקת של חלבון. 

אם נדע לספק לגופנו כמות מספקת של חלבונים לאחר אימון גופני אינטנסיבי נסייע לו להתאושש במהרה ולבנות את רקמת השריר מחדש בגרסה משופרת. רוכבי אופניים שאינם צורכים כמות מספקת של חלבונים לאחר אימון עלולים לגרום לירידה ביכולת. ככל שאימון האופניים יותר אינטנסיבי כך נדרשת כמות גדולה יותר של חלבון. 

אלו חלבונים נחשבים לאיכותיים ביותר?

מזונות כמו מוצרי חלב, בשרים, דגים, ביצים, סויה וקטניות מכילים חלבון באיכות שונה ובכמויות שונות. חלבון שמקורו בבשר נחשב איכותי יותר בהשוואה לחלבון שמקורו בעדשים. ההבדלים בין החלבונים ניכרים בעיקר בפרופיל של חומצות האמינו. ככל שפרופיל חומצות האמינו יותר מתאים לצרכים של האדם כך החלבון נחשב איכותי יותר. רוכבי אופניים זקוקים לכמות נאותה של חלבון ממקור איכותי. אבקות חלבון הן אמצעי זמין ויעיל לצריכת כמות מספקת של חלבונים בכל רגע נתון. בפחות משתי דקות תצליחו להכין בשטח משקה חלבונים מרענן, מזין וטעים.