מי ששומע את המילה "מטריקס" בוודאי נותן לה משמעות בדיונית, וזאת משום שהוא צפה בסרט מדע הבדיוני בו מגלה אדם שהוא חי במציאות דמיונית. משמעות זאת נכונה במידה רבה, משום שסרט התבסס על המושג "מטריצה" אשר נוגעת אל מערך דו ממדי שהרכיבים שבו הם איברים שעוסקים במרחב מוטורי ובאים לתאר איבר בשדה מכל סוג.

אבל מלבד המשמעות הלינארית המתמטית של המושג, מהי משמעותו של המטריקס? מי שרוצה להרחיב בנושא, כדאי שידע כי למושג גם משמעות רוחנית, בעוד שהמשמעות של "המטריקס" היא יכולת הבחירה של האדם בדרך בה יתנהלו חייו. ממש כמו שבחר הגיבור בסרט המדע הבדיוני את הגלולה הנכונה.

מהי גלולת האמת?

גלולת האמת מתחילה בידיעה כי את מה שעבר עלינו צריך לקבל, את מה שעתיד לנו אין למנוע וכי כעת מתחילה עבודה על התת מודע ועל מחשבות שהסתרנו מעצמינו כדי לא להיפגע.

המטריקס נותן משמעות להסתרה משום שהיא מסמלת את המציאות השקרית, בה אנו חושבים כי ככל שנדחיק את הרגשות והמחשבות שלנו – כך נרגיש טוב יותר. כיום באמצעות סדנאות שעוזרות לצאת מהמטריקס: יכולים רבים להציץ אל שכבות התודעה שלהם.

מי שחי במטריקס עד כה, יוכל לנהל את חייו באמצעות יציאה מהאשליה, הבנת האשליה והבנת התודעה. מי שיעמיק בנושא יבין כי התודעה היא ששולטת בעובדות, כמו גם שמה שאנו בונים במוחנו הוא הנכון. לכן רבים בוחרים בשינוי ממשי דרך סדנאות מטיזאם או מטא פסיכולוגיה ששמות את הדגש על שינוי תודעתי, עבודה על התת מודע והכרת הכלים לניהול חיים מטיבים, רוחניים ונכונים יותר.

המטריקס מסייע לבנות מציאות טובה יותר

בחירת "הגלולה הנכונה" באמצעות הסדנה של פריידי מרגלית, מאפשרת את היכולת לדעת את האמת ולהבין כי הוא אין אדם יכול לברוח מהמחשבות, מהעבר, מהפחדים והכעסים. בכך רבים בוחרים דווקא לא להדחיק את מאורעות העבר או את הרגשות שלהם, תוך שהם בוחרים להבין כי עד כה הם חיו במציאות דומה. כעת הגיע הזמן להסתכל לאמת "בלבן של העיניים" להשלים עם העבר וההווה ולהתחיל לתכנן את העתיד בצורה נכונה יותר.