אם לאחר כל חפיפה של השיער אתם מגלים כי חור הניקוז עמוס בשערות שנשרו מראשכם, סביר להניח כי הנכם סובלים מבעיה של נשירת שיער. כדאי לזכור כי כמעט כל אחד סובל מנשירת שיער באופן טבעי, כיוון שהשערות מתחדשות ומפנות מקום לצמיחה של שערות חדשות חזקות ובריאות יותר. כדי להבין האם נשירת השיער היא טבעית או מעידה על בעיה מסוימת, יש לבחון האם קיימת נשירה ואיבוד של יותר ממאה שערות ביום.

גורמים לנשירת שיער

כאמור, נשירה טבעית היא כזו הגורמת לאיבוד של כמה עשרות שערות ביום. מעבר לכך, מדובר ככל הנראה באחת מבעיות אלו:

  • תזונה – תזונה בריאה ונכונה חשובה לבריאות מערכות ותפקוד הגוף. תזונה לקויה עלולה לגרום לאיבוד של מינרלים וויטמינים חשובים כמו ויטמין A ואבץ הידועים במסייעים לשמירה על בריאות הקרקפת והשיער.
  • סטרס – לחץ נפשי גורם לתחושת סטרס ומועקה, אך גם יכול להשליך על הבריאות והתפקוד הגופני ולכן ניתן לראות מקרים של איבוד שיער משמעותי כתוצאה מלחץ וחרדה יומיומית.
  • חומרים כימיים – כיום ישנם מגוון טרנדים חמים בתחום עיצוב השיער, כאשר חלקם עושים שימוש בחומרים כימיים שונים העלולים להזיק לשיער לטווח הקצר והארוך. לכן חשוב לבצע את טיפוח השיער רק אצל מספרות מקצועיות, המבטיחות שימוש בחומרים איכותיים וטבעיים. 
  • תורשה – גם אנשים המקפידים על תזונה בריאה ושמירה על בריאות וניקיון השיער, עלולים לסבול מאיבוד ונשירת שיער כתוצאה מגנטיקה העוברת במשפחה.

טיפולים לנשירת שיער

הבשורות הטובות הן כי קיימים טיפולים יעילים נגד נשירת שיער, אך כדי למצוא את הטיפול הטוב ביותר חשוב לפנות אל חברה מקצועית המתמחה בתחום הצמחת שיער מחדש, ומציעה מוצרים אפקטיביים העשויים מחומרים טבעיים בלבד.