בחירה נכונה בכיסא גלגלים תביא לשיפור משמעותי באיכות החיים. כסאות גלגלים מיועדים בחלקם לניידות עצמאית וגם לשימוש במהלך טיפול סיעודי מלא. על מנת לקבל מענה מלא לצרכים ולציפיות שלכם עליכם לדעת להגדיר מה בדיוק אתם רוצים וצריכים. אם יש לכם כבר כיסא גלגלים ותרצו לשדרג אותו בדגם חדיש יותר, חשוב שתדעו מה בדיוק אתם מעוניינים לשפר. בחירה חכמה של כסאות גלגלים תתחיל בהתייעצות עם איש מקצוע בעל ניסיון. 

מתי כדאי להחליף כיסא גלגלים קיים?

בכל מקרה בו השלדה של כסא הגלגלים מתעקמת או נשברת יש להפסיק את השימוש בו ולהעביר אותו לתיקון או להחליפו בחדש. שימו לב שכיסא גלגלים עקום עלול לגרום להפעלת לחץ ממוקד באזור מסוים. כיסא גלגלים לא תקין מסכן את המשתמשים בו ועלול לעודד התפתחות של פצעי לחץ. החלפת הכיסא מומלצת גם כאשר מדובר בדגם ישן שאינו מספק לכם מענה מלא. קיימים היום דגמים חדשים שמאפשרים הפעלה קלה בלחיצת כפתור, קיפול, ניידות ומושבים מרופדים ונוחים שמצמצמים את הסכנה להתפתחות של פצעי לחץ. 

מה עושים כאשר המטופל מחליק מהכיסא?

חולשת שרירים היא תופעה נפוצה אצל מבוגרים שנעזרים בכיסאות גלגלים. הם מתקשים לשמור על תנוחת ישיבה יציבה במשך זמן רב וגופם נשמט ומחליק מטה. תשמחו לגלות שמדובר בתופעה מוכרת, מובנת וניתנת לפתירה. תצליחו למנוע את סכנת ההחלקה מהכיסא בעזרת חגורת בטיחות, כרית למניעת פצעי לחץ ובאמצעות חגורת בטיחות מיוחדת שמחברים אל גב הכיסא ומלבישים למטופל בצורת תחתון (חגורת תחתון למניעת החלקה). העיצוב של החגורה מבטיח שימוש נוח ללא הפעלת לחץ על האזור של האגן. 

על כסאות גלגלים בפרט לצד מוצרים לגיל השלישי בכלל להיות נוחים בעבור המטופל והמטפלים. אל תתפשרו על הנוחות והבריאות הפיזית והנפשית. קיימים היום פתרונות כמעט לכל בעיה או צורך. צרו קשר עם אנשי המקצוע ותגלו עולם שלם של מוצרים שנועדו להקל עליכם.