ניקוב אוזניים הינו מנהג שקיים כבר שנים רבות וניתן לראות נשים מבוגרות לעומת ילדות קטנות ואפילו תינוקות, כאשר הן עונדות עגילים על האוזניים. איך עושים ניקוב חורים באוזן לתינוקות? מתי מומלץ לעשות את זה? האם יש הבדל בין עגילים למבוגרות לבין עגילים לתינוקות? והכי חשוב, איפה מנקבים? להכול יש תשובות. ננסה לענות לפחות על חלקם במאמר הבא.

איך מנקבים חורים לעגילים?

בעבר השתמשו במעין אקדח אשר בו הכניסו את העגיל וכך ניקבו את החור תוך כדי ענידת העגיל. שיטת האקדח עברה זה מכבר מן העולם וכיום משתמשים בערכות חד פעמיות של ניקוב חורים ללא אקדח – שהן הרבה יותר סטריליות – על מנת לנקב את האוזן בצורה הכי בטוחה שיש. מוט העגיל הינו בעל קצה מעט חד והוא למעשה זה שמנקב את האוזן. לאחר הניקוב, העגיל משתחרר מהערכה ונשאר על האוזן. הערכה למעשה הופכת ללא שימושית ומושלכת לאשפה.

מאיזה גיל אפשר לנקב חורים באוזניים?

בעבר, היו השיטות לניקוב חורים מסובכות יותר ואף פחות הגייניות ולכן, העדיפו הרבה אימהות לדחות את העניין לגיל גדול יותר. כיום, לאור ההתפתחות שקיימת בתחום, ניתן בהחלט לעשות עגילים לתינוקות קטנים בצורה בטוחה וסטרילית מבלי לחשוש לבריאותם. למרות זאת, כמובן שעגילים לתינוקות יהיו בגודל מעט שונה מעגילים שמתאימים למבוגרות.

האם ניקוב אוזניים כואב?

ניקוב אוזניים נשמע דבר מעט מפחיד, אך האמת היא, שבכלים שיש לנו כיום, הכאב כמעט ואינו מורגש. המוט של העגיל הראשון שאיתו מנקבים את האוזן מעוצב בצורה דקה מאוד, מה שמפחית את הכאב בצורה משמעותית ולרוב יורגש רק עקצוץ קטן. עם זאת, חשוב לזכור כי לאחר הניקוב מומלץ למרוח משחה להרגעת העור ולמניעת זיהומים

איפה הכי כדאי לנקב חורים באוזניים?

המומחים בתחום ממליצים לנקב חורים לעגילים אצל תינוקות רק בתנוך האוזן. תנוך האוזן הינו מקום שקיימים בו מעט כלי דם ולכן הוא מחלים מהר יותר מאשר מקומות אחרים. ניקוב חורים במקומות אחרים באוזן עלול לגרום לסיבוכים ולזיהומים, כך שכדאי להיצמד להמלצות ולנקב חורים רק במקום המומלץ – בתנוך האוזן.