אם אתם ספורטאים חובבים או וותיקים, וודאי שמעתם לא מעט חילוקי דעות סביבכם בנוגע לתוספי התזונה שמתאמנים צורכים. כדי לעשות אחת ולתמיד סדר בכל הנושא של תוספי תזונה לספורטאים ומתאמנים, ריכזנו את כל התוספים שספורטאים באמת צריכים להכיר לצרוך על פי סוגי האימון שהם מבצעים.

להשיג באתר אולאין >>>

אבקה איזוטונית להגברת האנרגיה באימון

בשונה מתוספי תזונה אחרים שספורטאים צורכים, אבקה איזוטונית מכילה את המרכיבים שכבר קיימים בגוף וזקוקים לחיזוק לצורך אימון מיטבי וממושך יותר. כאשר לדוגמא יוצאים לריצה ארוכה של כמה קילומטרים הגוף מזיע ומאבדים באופן טבעי מלחים חיוניים, ולכן באמצעות צריכה של משקה המכיל את האבקה האיזוטונית ניתן לשמור על איזון המלחים בגוף ובמקביל גם לקבל אנרגיה זמינה מהפחמימות שמצויות במשקה.

אבקת קריאטין לשיפור ביצועים בחדר הכושר

מתאמנים העוסקים בפיתוח גף והגדלת מסת שריר מוכרחים לצרוך אבקת קריאטין בכדי לשפר ביצועים, כיוון שרכיבי אבקה זו מסייעים להקטין את תחושת העייפות לאחר הוצאת אנרגיה רבה, מסייעים לשרירים להתאושש מהר וכן מעלים את נפח השרירים.

אבקת חלבון BCAA לבניית שריר

כידוע חלבון הוא רכיב חיוני בתזונה קבועה של ספורטאים ומתאמנים, כיוון שהוא מסייע לחיזוק השרירים ובנייתם. הרכיב המהותי ביותר שקיים בחלבון הוא חומצת אמינו, כאשר חומצות אמינו מסועפות מאפשרות לפרק את החלבון בשריר עצמו ולא בכבד כמו התהליך שקורה עם חומצות אמינו אחרות. חומצות אמינו מסועפות קיימות באבקות חלבון מסוג BCAA, ולכן הן האידיאליות ביותר עבור מתאמנים וספורטאים המעוניינים לשפר את ביצועיהם ולשמור על אנרגיה גבוהה במהלך כל האימון.

חטיפי חלבון – האם הם באמת יעילים?

נוסף למשקאות מבוססי חלבון, ניתן למצוא גם חטיפי חלבון ייעודיים עבור מתאמנים וספורטאים. חטיפים אלו מכילים את כל הרכיבים החשובים לאימון מוצלח, ובנוסף הם גם זמינים לצריכה בכל זמן במהלך האימון.