טיפול נטורופתי הינו טיפול אשר רואה לנגד עיניו את האדם כמכלול. האדם מורכב מגוף ונפש ותהליכי גומלין שמתרחשים ביניהם. כל תופעה בגוף ובנפש קשורה לכל המכלול כולו. כך שכאשר מגיעים לטיפול נטורופתי אין התייחסות לכל בעיה לכשעצמה, אלא התייחסות כללית לאדם כמכלול אשר יש לו אנרגיה שזורמת בגופו וכל קושי או בעיה מצביעים על קושי מהותי יותר שצריך לטפל בו. הטיפול אינו בסימפטומים אלא בשורש הבעיה, ראו כאן דוגמא!

מענה למגוון בעיות

אנשים רבים מגיעים לשלב של תסכול מהמענה הרפואי לבעיות בריאות שונות. וזאת כי הרפואה רואה כל בעיה בנפרד ומטפלת בה בצורה מקומית. מה שעלול לגרום להתבטאות אחרת של הקושי או להתפרצות נוספת. במידה ואתם מתמודדים עם תחושה כי הבעיה הבריאותית שלכם אינה מטופלת וכי התופעות אינן נעלמות אלא מתחלפות, מסתבר כי טיפול נטורופתי עשוי להביא לכם תועלת עצומה.

בדיקה יסודית והתאמת הטיפול

בבואכם למטפל נטורופתי תעברו בדיקה יסודית לצד תשאול רפואי. זאת כדי לבדוק את המצב הבריאותי הכללי שלכם, לצד אבחון הבעיות המעיקות עליכם, אלו שגרמו לכם להגיע ולקבל טיפול. תמיד יבחן המטפל הנטורופתי את התמונה בשלימותה כדי לזהות את מקור הבעיה ולהציע לה טיפול. כי אם יש שורש לבעיה, אין סיבה לטפל בסימפטומים שלה. אם נטפל היטב בשורש הבעיה תבוא אל פתרונה גם בלי שנתייחס לסימפטומים.

טיפול מותאם ומקצועי

חשוב כמובן לזכור שמדובר על טיפול משמעותי שחשוב לבחור אותו בשימת לב מרובה, וזאת כי בתחום האלטרנטיבי עשויים להיות מטפלים שרלטנים ובעיות שונות שלא קל לעלות עליהן. חשוב לנו לבחור בשימת לב מרובה את המטפל ואת הקליניקה, כדי להיות בטוחים כי אנחנו מפקידים את הבריאות שלנו בידיים המתאימות והאחראיות של נטורפיסטית מוסמכת!