אחת הפרסומות הידועות והזכורות לטוב משנות השמונים, היא, פרסומת אשר עודדה את הציבור לצרוך ויטמין C. לא במקרה הפרסומת חזרה שוב ושוב על מסכי הטלוויזיה, בימים בהם היה בישראל רק ערוץ טלוויזיה אחד. המדינה רצתה לעודד צריכה של פירות אשר יש בהם ויטמינים ובפרט ויטמין C. 

הרבה מאוד אנשים נוטים לחשוב, שויטמין C, בקרב מבוגרים או בקרב ילדים, מיועד בעיקר לשימוש במקרה של מחלה כזו או אחרת. אך האמת היא מעט שונה. מדובר בויטמין שיש לו השפעה על למעלה משלוש מאות תהליכים שונים בגוף. כאשר חלק גדול מהתהליכים נערכים כשאנחנו בריאים ומאפשרים לנו להתחסן מפני מחלות שונות. 

לפני שנסביר מה היתרונות של ויטמין C, חשוב להסביר כיצד אנחנו יכולים לצרוך אותו. בעיקרון, אנחנו יכולים לעשות זאת באמצעות פירות ובפרט פירות הדר (תפוזים למשל), אך אנחנו יכולים לצרוך אותו ואף מומלץ לעשות זאת, גם באמצעות טבליות או מרכיבים אחרים. כך הגוף יכול לספוג את הויטמין בצורה הרבה יותר טובה. אפשר למצוא היום טבליות או סירופים שמתאימים לילדים וכן כאלה שמתאימים למבוגרים, בדקו זאת באתר פארמה סייל – בית מרקחת אונליין

מדוע חשוב שניקח ויטמין C

כאמור,יש מספר יתרונות לצריכה של ויטמין סי. בראש ובראשונה, שיפור וחיזוק המערכת החיסונית. בין אם זה בתקופה של זיהומים ודלקות ובין אם זה באופן רגיל. הויטמין מחזק את המערכת ועוזר לתפקוד של כדוריות הדם הלבנות. 

כמו כן, ויטמין C עוזר בתהליך של חיזוק הגוף, הוא מאפשר לו לפתח מגננות מפני התקפות אלרגיות, וכן לספוג בצורה יעילה חומרים כמו ברזל, סידן וחומרים אחרים שאנחנו צורכים באופן ישיר או עקיף. 

הויטמין גם עוזר בתהליך נוגדי חמצון ונטרול של רדיקליים חופשיים. כאן הוא חשוב בעיקר עבור אנשים שעישנו או מעשנים. 

בנוסף לכל זה, ויטמין C עוזר להגנה על כלי דם, הגנה על העיניים, על הלב וכן על העור. הוא מונע מחלות, עוזר ליצירת רקמות חדשות, איחוי פצעים וייצור חומצות חיוניות לגוף, בין אם זה בלב, בשריר ובמקומות אחרים. 

לסיום, יש לציין שהויטמין איננו מצטבר ולכן יש לשמור על צריכה קבועה.