אישה אשר נכנסת להריון ואחר כך יולדת, זכאית לקבל זכויות שונות מטעם המדינה, מטעם מקום העבודה. צריכה לדעת למה היא זכאית ומה היא יכולה לקבל במצבים שונים.

הריון ולידה – זה לא מצב רגיל

תהליך של הריון ואחר כך לידה, הוא לא דבר סטנדרטי כפי שניתן להבין, מדובר על תהליך מאוד מורכב שכולל הרבה מאוד פרטים ייחודים. צריך לומר, הסיטואציה כוללת לא מעט רגעים מאוד לא פשוטים, כך למשל אנחנו יכולים לקרוא עוד על רשלנות רפואית בהריון ולידה במסגרת אתרים שעוסקים בתחום, בין אם זה בהיבט המשפטי או בהיבטים אחרים.

כמו כן, אנחנו יודעים שנשים אשר נמצאות בתהליך הריון ולאחר מכן בתהליך לידה, צריכות לעבור מגוון רחב של בדיקות, ביקורות אצל רופאים ובמקרים מסוימים אף להישאר בבית בהשגחת הריון. כל זה וכל מה שקורה אחרי סיום תהליך הלידה, מחייב להעניק לנשים זכויות שונות כאמור, ועל כל אישה לדעת מה היא זכאית לקבל.

בשביל לדעת מה כל אישה זכאית לקבל בעת ההיריון וכן לאחר הלידה, אזי שעליה לעשות כמה דברים. ראשית, היא צריכה לברר דרך ביטוח לאומי, מה היא צריכה לקבל, מה המעסיק מחויב לספק לה ומה היא אמורה לקבל מטעם המדינה, למשל, נקודות מס, חופשת לידה וכדומה. חשוב לבדוק את זה, בין אם מדובר באישה שעובדת כשכירה או אישה שעובדת כעצמאית. יש לבדוק גם מה אמורים לקבל במקרה שהאישה איננה עובדת כלל.

כמו כן, יש לפנות אל עורכי דין שמתעסקים בתחום, בשביל לברר האם המעסיק נוהג בצורה חוקית, זאת במידה וקיים חשש שהוא מפר את החוק ולא מספק לאישה את הזכויות שמגיעות לה בעת תהליך ההיריון וכן לאחר הלידה.

נקודה נוספת היא, יש לבדוק מה האישה זכאית לקבל מטעם בית החולים או המרכז הרפואי בה היא אמורה לבצע את הלידה, זאת על מנת שהיא תוכל לעבור את הלידה כמו שהיא רוצה בצורה שקטה, רגועה ושלווה. היא צריכה לבדוק מה הזכויות שמגיעות לה ולהחליט בהתאם, מה היא רוצה לעשות.