מרגישים שחיי הזוגיות שלכם לא טובים כמו בעבר? בכל יום שאתם מתעוררים בבוקר אינכם מצליחים לחייך מהלב? התחושות הללו ועוד כנראה נובעות מחוסר שביעות רצון מחיי הזוגיות שלכם. כדי להבין האם הזוגיות שלכם נמצאת במשבר, הנה חמישה סימנים שמעידים על כך:

  1. חוסר תקשורת – זוגיות טובה היא כזו שהתקשורת ביניהם היא נעימה ונכונה, ולכן אם אינכם מדברים אחד עם השנייה בגובה העיניים, בוחרים לשתוק ולא לשתף בדברים שמפריעים וכו' זהו סימן כי הזוגיות נמצאת במשבר.
  2. ריבים וויכוחים בכל יום – זוגיות במשבר היא כזו שבני הזוג רבים ומתווכחים כל הזמן ברמה יומיומית, גם על נושאים ועניינים קטנים ושוליים. לרוב וויכוחים אלו נובעים מחוסר הבנה ותקשורת אחד של השנייה.
  3. חוסר אמון בבן/ת הזוג – אם אחד מכם אינו סומך על בן הזוג השני, חושד כשהוא חוזר מאוחר הביתה או משוחח בטלפון בשקט בחדר אחר, קנאות היא סימן נוסף לבעיות בחיי הזוגיות גם כאשר אין בסיס לחשד שאתם מרגישים.
  4. העדפה להישאר בעבודה עד מאוחר – מעדיפים לבלות שעות נוספות במשרד במקום לחזור הביתה לבן הזוג? ההתחמקות הזו מעידה על חוסר רצון לשהות ליד בן הזוג, והיא סימן לזוגיות במשבר.
  5. חוסר עניין ושעמום מחיי הזוגיות – חיי הזוגיות לא מסעירים ומעניינים כבעבר? אתם מרגישים שהזוגיות שלכם צפויה ומשעממת? המחשבות הללו נובעות כתוצאה ממשבר שקים בזוגיות שלכם.

מה עושים כשיש זוגיות במשבר?

זוגיות במשבר היא תהליך הגורם להתפוררות וקריסה של יסודות הזוגיות הבסיסיים ביותר, ולכן חשוב לשמר את היסודות הללו וחיי הזוגיות באמצעות ליווי וייעוץ של מטפל זוגי מקצועי בתחום. הוא ידריך אתכם כיצד להתגבר על המשבר שקיים בזוגיות, איך להפוך את המחשבות השליליות לחיוביות וואיך להחיות את הרגשות מחדש.