כיום יש מודעות רבה בעולם לבני הגיל השלישי. למרות הסיסמה הנפוצה "העולם שייך לצעירים", כיום בחברות רבות מבינים את החשיבות שיש במתן תעסוקה ופתרונות לבני הגיל השלישי.

למה? אמנם כן, העולם שייך לצעירים, אולם כיום תוחלת החיים עולה ועולה כך שיש הרבה שנים נוספות לאנשים אחרי שהם יצאו לפנסיה וצריך לתת להם מענה טוב בשביל זה.

מענה טוב זה לא רק ברמה בריאותית, לשמור על הבריאות שלהם למשל על ידי פעילות ספורטיבית קבועה, אלא גם ובעיקר על ידי מציאת תעסוקה ופעילויות העשרה שונות שיספקו את הקשישים.

בבתי אבות מכניסים תוכניות חדשות אבל יש גם אופציה של דיור תומך. מהו דיור תומך בבית אבות ובמה הוא שונה מבית אבות? המשיכו לקרוא כדי לדעת.

דיור תומך בבית אבות:

בשונה מבית אבות רגיל שבו יש סל הכול כלול לקשיש, החל מלינה ועד דאגה לתיק הבריאות של הקשיש וכלה בפעילויות שונות לרווחת בני הגיל השלישי, דיור תומך פועל בצורה קצת שונה.

הרבה זקנים נרתעים מהרעיון של בית אבות בגלל העובדה שהם מרגישים שהם חוזרים לפנימייה פשוט עבור אנשים מבוגרים. הם מרגישים שהם מאבדים את הפרטיות שלהם ועבור רבים מהם זה באמת מוצא אחרון. 

האופציה השנייה שמורה בדרך כלל לעשירים בלבד. מדובר על מטפל שנמצא עם הקשיש 24/7, מקבל משכורת מכובדת מאוד. לא לכולם יש את האפשרות הכלכלית לעשות זאת. 

דיור תומך מציע פשרה מעניינת. מצד אחד דירה רגילה לקשיש עם פרטיות כמו בבית רגיל ומאידך, יש גם התייחסות לצרכים רפואיים וצרכים נוספים של הקשיש. 

זה מאפשר להם לשמור על הפרטיות מצד אחד ומצד שני לקבל את השירותים שהם זקוקים להם.