ההורים של היום צריכים להתמודד עם הרבה יותר מאשר יוקר מחיה בעשורים האחרונים כי אם בעובדה המאוד ברורה הזו כי ישנם יותר ילדים אשר מאובחנים בתור כאלה שסובלים מהפרעה של קשב וריכוז ולא מתנהגים כשאר הילדים במלוא המובנים.

הפרעה של קשב וריכוז היא כזו שמאוד מאפיינת את העידן המודרני בו אנו חיים, ואשר יש לה השפעות שונות ומגוונת אצל כל ילד בצורה אחרת ודומה, ומלבד תרופת הפלא ריטלין אשר מצליחה לשנות את ההתנהגות מבפנים, יש גם את הצורך המאוד חשוב הזה של הענקת טיפול רגשי mexp שמהווה את התמיכה הנוספת הזו עבור הורים וילדיהם שרק מבקשים להיות משפחה רגילה ומאושרת שבה התפקוד הוא הכי דומה שאפשר לרגיל.

מטפלים בבעיה בצורה יעילה

הפרעות של קשב וריכוז הפכה להיות בעיה די נרחבת שעבורה כל הזמן יוצאים מידי פעם בפעם מאמרים חדשים לצד מחקרים שמראים כי יש עוד דרכים מוצלחת שאיתן יכולים להעניק טיפול הולם והעברת האנשים שאר סובלים מהפרעה זו אל עבר חיים כמה שיותר מתפקדים ונוחים.

טיפול רגשי בהפרעת קשב וריכוז מביא את הילדים שאר עולה כי מאובחנים כבעלי הפרעה כזו אל מצב שבו הם יותר מצליחים לבצע את המשימות היומיומיות שבהן הם נתקלים בבית, בבית הספר ועם החברים בשעת המשחק המשותפת עם שלל של כלים חשובים שמסייעים הם לילדים והן להורים לראות את הדרך מעבר להפרעה עצמה.

מטפלים גם בהורים

כאשר מתמודדים ילדים עם הפרעה של קשב וריכוז, ההורים הם אלה אשר צריכים להבין קודם כל כי קיימת בעיה שאותה צריכים לאבחן כהלכה, ולאחר מכן לראות כיצד הם יכולים ליצור תוכנית פעולה שמסייעת להם להתמודד בצורה נכונה עם הסממנים השונים של הבעיה אצל הילד שלהם בצורה פרטנית. לכן טיפול רגשי הוא כזה שגם מביא את כלי העבודה הנכונים להורים בסיוע של מפגשים פרטניים או כאלה שנעשם במסגרת של קבוצה, מלבד הטיפול הרגשי אשר מועבר לילדים עצמם אשר חווים בכל יום ויום את ההשפעות של ההפרעה הזו על התפקוד שלהם בכל המישורים.