המוח שלנו הוא איבר מאוד מורכב, וכל דבר שמתרחש בו יכול להשפיע על היכולת שלנו לתפקד בטווח הקצר ובטווח הארוך. לכן גם כל דבר שקורה אנחנו צריכים לשים לב אליו בהקדם ולדעת כיצד להתנהל מולו. 

בוודאי שזה נכון כשמדובר על מקרים של דימום מוחי או כפי שנהוג לקרוא לו גם, דימום תוך גולגולתי. מדובר על מקרים בהם כלי דם מתחילים להתבקע וכך הם גורמים לדימום. להבדיל מכלי דם באזורים אחרים בגוף, הרי שכאן הם מאוד עדינים ולכן אם מתרחש תהליך כזה אז יש לו השפעה משמעותית על התפקוד שלנו. עד לרמה כזו שהם יכולים לגרום לשבץ, לאירוח מוחי, וכמובן יכולים להשפיע על התפקוד שלנו. 

הרבה פעמים היכולת לאתר דימום מוחי, בהנחה ולא התרחש אירוע מסוים לפני כן (תאונה, חבלה, פציעה או אל כל דבר), אפשרית רק באמצעות בדיקות ספציפיות. למשל, בדיקות כמו MRI. בדיקה המאפשרת לראות מה מתרחש בתוך הראש וכך אפשר לטפל בבעיה, במידה ויש את הכלים לכך. 

מדוע חשוב לפנות לטיפול באופן מיידי

כאמור, כל דבר שיתרחש במוח שלנו, יכול להשפיע על התפקוד לאורך זמן. אם אנחנו לא נקפיד על כך, ייתכן מאוד שהבעיה תחמיר ואף נעמיד את עצמנו בסכנת מוות. לכן, ברגע שאנחנו חשים תסמינים של אירוע מוחי ובוודאי אם אנחנו חווים סוג של חבלה או פציעה באזור, אז עלינו לפנות באופן מיידי לבדיקות וטיפול. 

בהתאם לכך אנחנו נוכל לדעת איך להתקדם הלאה. כלומר, האם עלינו לעבור ניתוח או שמא יש כלים אחרים בעזרתם נוכל לטפל בדימום הן בשביל לעצור אותו והן בשביל למנוע ממנו לחזור שנית ולאפשר לו לחזור לתפקוד רגיל.

 

נכתב בשיתוף אתר נוירו שיקום