עייפות כרונית הינה תסמונת לא פשוטה, אשר משפיעה על כל איכות החיים של מי שסובל ממנה. הדבר מתבטא בתחושות של עייפות וישנוניות במשך היום, לצד הפרעות שינה שונות במשך הלילה. מדובר על לופ אכזרי, אשר משפיע על התפקוד היום – יומי של האדם מכל אספקט אפשרי. הדבר משפיע כמובן על היכולת להתרכז לאורך זמן, לחשוב בצורה צלולה, לשלוט על דחפים שונים וכדומה. אנשים רבים חווים תחושות שונות של כעס ועצבים, התפרצויות זעם וכדומה. אחת הדרכים הטובות ביותר להתחיל לטפל בבעיה, היא לבדוק את איכות השינה שלכם. מומלץ לבצע בדיקת שינה, כדי לאתר ולאבחן את הפרעות השינה שמשפיעות עליכם, במטרה למצוא להן פתרון קל, מהיר ויעיל.

טיפים להתמודדות עם עייפות כרונית  – העיקר לא לאבד תקווה

אחת הדרכים הטובות ביותר להתמודד עם הבעיה, היא להקפיד על פעילות יום – יומית מסוימת. מומלץ למשל לשלב פעילות גופנית, במטרה להפעיל את הגוף ולשמור על החוזק הגופני שלו. המטרה כמובן לא להגיע למצב של קריסה, אלא לשמור על רמה שמתאימה ליכולת הגופנית שלכם באותו היום. כדאי לבצע זאת בצורה הדרגתית, כדי להרגיל את הגוף ולאפשר לו הפרשה של הורמונים שונים שיכולים לשפר את התחושה הכללית ואף לחזק את איכות השינה. כמו כן, חשוב להקפיד על תזונה מאוזנת שמותאמת במיוחדת למצב של תסמונת העייפות הכרונית. תזונה זו כוללת מספר ארוחות קטנות לאורך היום והימנעות מוחלטת מקפאין, סוכר, אלכוהול וכל סוג אחר של מעורר. טיפ חשוב נוסף הוא ליצור לעצמכם מערכת תמיכה, שבה תוכלו להתבטא בצורה חופשית, להתייעץ וכמובן לדבר על קשיי היום – יום בהתמודדות עם המחלה. ניתן למשל להירשם לקבוצת תמיכה, להיעזר ברשתות החברתיות השונות וכמובן לערב חברים ובני משפחה שמעניקים תחושה של קבלה והבנה.

לסיכום, עייפות כרונית מוגדרת כמחלה לכל דבר ועניין, זהו מצב לא פשוט שבו האדם שסובל מהתסמונת מתקשה לתפקד בחיי היום – יום שלו. אחד הטיפים החשובים ביותר לסובלים מהתסמונת, הוא לעבור בדיקת שינה על מנת לאבחן בצורה מדויקת את בעיית השינה שממנה אתם סובלים ולהתאים טיפול כמו מסכות סיפאס או טיפול אחר. זוהי הדרך הטובה ביותר להקל על המצב.