בעבור זוגות וכמובן נשים שיולדות בפרט, כאשר התינוק או התינוקת החדשים מגיחים לאוויר העולם, מדובר באירוע משמח, מרגש ובלתי נשכח. ועם כל ההתרגשות, כבר מהימים הראשונים הילוד חשוף לכל מיני תופעות רפואיות שהן שכיחות למדי, אך כאלו שבהחלט יכולות להדאיג הורים רבים עד כדי חוסר שינה. אם גם אתם הורים טריים או שאתם מתקרבים ללידה המיוחלת, חשוב מאד שתדעו כי יש הרבה תופעות רפואיות שהן שכיחות, ניתנות לטיפול בקלות ובכל אופן לא צריכות להדאיג אתכם יותר מדי. הנה כמה מהם ששווה להכיר על מנת לנטרל דאגות לא מבוססות.

צהבת תינוקות

כל תינוק או תינוקת בעולם נולדים עם רמות צהבת מסוימות בגוף. על כי צהבת ילודים היא תופעה שכיחה למדי, אצל מרבית התינוקות היא חולפת מאליה כעבור מספר ימים לאחר הלידה. תינוקות אצלם הצהבת לא עוברת באופן טבעי, נשארים בדרך כלל להשגחה למספר ימים בבית החולים, שם יש להמתין שהצהבת תחלוף מעצמה. במידה והיא לא חולפת יש טיפול מסוים באור שניתן לילודים ובכל מקרה גם אם זה לוקח מעט יותר מדי זמן, בסופו של דבר זה עובר וכל עוד התינוק בהשגחה אין חשש לפגיעה ואין סיבה לדאוג.

לשון קשורה

אצל אחוז מסוים מכלל התינוקות, נצפית תופעה של לשון קשורה, בה הלשון בעצם מחוברת עם פיסת עור אל החלק האחוריים של החך. במקרה כזה יש לבצע הליך כירורגי קל ביותר, בו מבצעים מעין חתך קטן ובעצם מפרידים ומשחררים את הלשון. מדובר בהליך פשוט ונפוץ ואין סיבה לדאוג בכלל אם התינוק שלכם צריך לעבור אותו.

פריקת ירך

בחודשים הראשונים של התינוק, עלולה להיווצר אצלו פריקת ירך שתבוא לידי ביטוי בכאבים ובהגבלה בתנועה. במקרה כזה יש לגשת לבית החולים להליך לקל של החזרת הירך למקום ולאחריה תקופה קצרה של התאוששות והסתגלות. גם כאן מדובר בהליך פשוט יחסית וודאי לא עניין הכרוך בסיכונים רבים.

שימו לב, אלו הן כמה תופעות על קצה המזלג. באופן כללי לא מומלץ לדאוג, אבל בכל מקרה של התנהגות שונה אצל התינוק גשו לבדיקה אצל הרופא.