יש כאלו שיאמרו כי זוגיות היא כמו עבודה, צריך להקדיש לה מספיק זמן ואנרגיה כי שהיא תצליח בסופו של דבר. לכן אם אתם מרגישים כי הזוגיות שלכם איננה בכיוון של ההצלחה אלא יותר כישלון, כדאי שתבינו אילו בעיות קיימות אצלכם בזוגיות והאם מדובר על בעיות קטנות וחולפות, או כאלו שצריכות להדליק לכם נורה אדומה.

ריבים וויכוחים באופן קבוע

כל זוג חווה וויכוחים וריבים, אך יש להבחין בין ריבים מזדמנים על עניינים משמעותיים או ריבים קבועים שהפכו להיות עניין שבשגרה, כך שוויכוח גדול ולא נעים עשוי להתעורר בגלל עניין קטן במיוחד. בדרך כלל ריב נפתר בצורה טובה בין בני זוג לאחר שמדברים עליו, לכן אם הריבים ביניכם תמיד נגמרים בצורה לא נעימה וכועסת וגוררים אחריהם ריבים נוספים – זוהי נורה אדומה שצריכה לסמן לכם לשקול אולי טיפול זוגי ואולי לקבל ייעוץ אישי.

הימנעות מיחסים אינטימיים

אחד מהדברים המאפשרים זוגיות מוצלחת וארוכת שנים, הוא התשוקה הגופנית הקיימת בין בני הזוג. נכון לומר כי לרוב תחושת התשוקה חזקה יותר בתקופת הזמן הראשונית בו בני הזוג מכירים, אך אם מדובר בזוגיות איכותית ונכונה התשוקה הזו לא צריכה לדעוך אף פעם. לכן אם אתם כבר לא זוכרים מתי הייתה הפעם האחרונה שביליתם יחד זמן אינטימי, או שהזמן הזה כלל לא חסר לכם – מדובר על בעיה מהותית בזוגיות שיש לעמוד עליה ולהבין כיצד לתקן אותה  להצלחת הזוגיות.

חוסר הבנה והתחשבות אחד בשני

זוגיות קשורה באופן ישיר ליחסי גומלין טובים בין בני הזוג, ביניהם גם צריכים להתקיים גם רגשי אמפתיה אחד לשני. כאשר אחד מבני הזוג לא מגלה הבנה והתחשבות בבן זוג שלו, כך מתחילות לצוץ בעיות מורכבות בזוגיות.