סרטן, כידוע לנו, היא מחלה מאוד קשה, אשר במקרים רבים, בוודאי כאשר היא מגיעה לשלבים מתקדמים, יכולה לגרום למוות של מי שחולה בה. בדומה למחלות אחרות, יש חשיבות רבה לשלב בו מאתרים את המחלה ומתחילים את הטיפול. 

איתור מוקדם של מחלת הסרטן, בפרט כשמדובר על סרטן צוואר הרחם, יכול להציל חיים. זו הסיבה שהמדינה מעודדת בדיקות, מעודדת מחקרים ולא רק היא משקיעה בכך, אלא גם גורמים פרטיים רבים. שכן, ככל שיהיה ניתן לגלות בשלב מוקדם יותר את המחלה, אז יהיה קל יותר להתמודד איתה ולפתור אותה או לפחות, לספק כלים לאיכות ושגרת חיים הרבה יותר נוחה וטובה. 

 

דוגמא טובה לכך, אנחנו יכולים למצוא במעבדת LEM. מעבדה אשר מעסיקה רופאים, פתולוגים, ואנשי מקצוע בתחומים אחרים, אשר כל מטרתם היא לערוך מחקרים ולמצוא דרכים כיצד לאתר את המחלה בשלב מוקדם. מעבדת LEM פועלת עם רופאים, מרכזים רפואיים, בתי חולים, וגורמים שונים, הן בשביל לייצר מחקרים איכותיים והן בשביל לאתר את המחלה בשלב מוקדם. 

 

מדוע זה חשוב לאתר את המחלה מוקדם?

להבדיל ממחלות אחרות, מחלת הסרטן, יכולה לשלוח גרורות לאזורים שונים בגוף. ברגע שזה קורה, קשה מאוד עד בלתי אפשרי להחלים מן המחלה, ונגזר על החולה למות בטרם עת. איתור וגילוי מוקדם של המחלה, יכולים להביא למצב בו מאתרים את האזור הנגוע, מטפלים בו, מסירים את הגידולים, ואז מונעים מהסרטן לשלוח גרורות לאזורים שונים בגוף. בצורה כזו אפשר להחלים. 

תהליך האיתור הוא לא פשוט, אך באמצעות הכלים שעומדים לרשות המעבדה, אפשר למצוא פתרונות שונים שיכולים לעזור להתמודד עם המחלה ואולי גם למצוא כלים שיעזרו למנוע אותה.