עדשות מולטיפוקל מאפשרות למי שראייתו לקוי להנות מזוג משקפיים אחד ויחיד שיאפשר ראייה לרחוק, ראייה מקרוב, עבודה מול מחשב או במרחק של 70 סנטימטרים – ללא צורך בהחלפת משקפיים. העדשות למעשה מספקות משקפיים יחידים שמקנים ראייה חדה  לכול מרחק. מי שטרם רכש משקפיים כאלה, יודע שהוא צריך להחליף זוג בכול פעם שהוא מחליף תנועה או מרחק. החל מהחלפת משקפיים לנהיגה עד לכאלה שמתאימות לקריאה, לראייה למרחק או לעבודה על מחשב.

עדשות מולטיפוקל נועדו בדיוק עבור מי שרוצה להפסיק עם ההחלפות ולהנות מזוג משקפיים יחיד שמאפשר ראייה טובה לכול מרחק ולכל פעולה.

כיצד בנויות עדשות מולטיפוקל?

עדשות אלה יוצרות 3 מוקדי ראייה עבור מרחקים שונים. בחלק העליון של העשה יש אזור המיועד לראייה למרחקים גדולים כמו בזמן נהיגה, הליכה וטלוויזיה. באזור האמצעי של העדשה נמצא אזור ביניים המתאים לעבודה מכול סוג שנעשית במרחק של כ 70 סנטימטרים. בזמן שבחלק התחתון ישנו אזור שמיועד לקריאה. המעבר בין האזורים נעשה כמובן בצורה הדרגתית.

מהם בחסרונות של עדשות מולטיפוקל?

מי שיבחר משקפיים כאלה ירגיש כי הוא זקוק לזמן הסתגלות. ההסתגלות יכולה לארוך כמה שעות או כמה שבועות. גם ביצוע פעולות כמו ירידה במדרגות או קניות של מצרכים שנמצאים על מדפים, עלולות להוות אתגר, אך ניתן ללמוד כיצד להתמודד עם האתגר, באמצעות מומחים בתחום האופטיקה. בנוסף עדשות אלו אינן מתאימות במקרה של סטייה בעין אחת, ולכן יש צורך להתאים עדשות פריזמה מתאימות.

יתרונות של עדשות מולטיפוקל

היתרון הראשון ברור. והוא קבלת ראייה של כל טווחי המרחק בזוג משקפיים אחד. מי שיבחר את העדשות החכמות ייהנה מאיכות חיים טובה יותר ומהיכולת להתנהל בחופשיות בעולם, ללא צורך להחליף משקפיים או לחפש את הזוג המתאים. בכך איכות החיים עולה משמעותית תוך חסכון בזמן כסף ומשאבים וללא חיפוש אחר זוגות נוספים לטווחי ראייה משתנים.

אם אתם רוצים לרכוש משקפי מולטיפוקל, חשוב לפנות אל חנויות אופטיקה בהם מומחים בתחום שיכולו לבצע עבורכם התאמה נכונה. ההתאמה נועדה לייצר עדשות המתאימות למספר שלכם ושל המשקפיים, תוך יעודן לצרכים שלכם והתאמת המסגרת לאופנה האחרונה.  למידע נוסף היכנסו לאתר https://www.optica-carmit.co.il/.